Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pozor! Takto funguje nový vírus na facebooku, ktorý ťa môže napadnúť!

sn--mka2-640x592-1
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: blog.malwarebytes.org
reklama:
reklama:

Bezpečnostné opatrenia Facebooku sú ohrozené! Nový vírus napáda kontá sociálnej siete, kradne citlivé údaje priamo z počítačov a ťaží bitcoiny!

Ak ti príde správa od niektorého z tvojich priateľov, a bude sa tváriť ako skrátená adresa http://ow.ly/…, môže sa jednať o vírus! Pod zámienkou stiahnutia fotiek alebo kliknutia na link sa ti nasťahuje do počítača. „Trojan.Agent.ED“ vždy láka na obsah so sexuálnou tematikou, tak sa nedaj oblafnúť!

https://blog.malwarebytes.org/fraud-scam/2015/03/new-facebook-worm-variant-leverages-multiple-cloud-services/
blog.malwarebytes.orgFoto: blog.malwarebytes.org

Odkaz z tejto nebezpečnej správy ťa však neprenesie k holým babám, ako by si si prial. Namiesto toho ťa presmeruje na ďalšiu ow.ly adresu, ktorá ťa dostane do cloudovej služby Amazon Web Services. Tá ťa ďalej presmeruje na nebezpečné infikované stránky.

https://blog.malwarebytes.org/wp-content/uploads/2015/03/flow.png
blog.malwarebytes.orgFoto: blog.malwarebytes.org

Ak sa dostaneš k takejto správe cez smartfón, zariadenie ťa prenesie na nevyžiadaný reklamný web. Ak sa ti podarí na niečo také kliknúť v počítači, tak sa dostaneš na stránku box.com. Tu sa ti priamo zobrazí výzva na stiahnutie nebezpečného kódu.

Vírus sa zameriava predovšetkým na Google Chrome, do ktorého automaticky vloží škodlivé rozšírenie. Navyše, na ploche sa ti vytvorí ďalšia ikona na tento prehliadač! Aby si sa však rozšírenia nemohol zbaviť, tak sa zablokuje prístup k nim. No a cez Facebook sa takto potom tento vírus rozšíri od teba ďalej…

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor IvkaDátum 17. marca 2015Zdroj blog.malwarebytes.org © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., blog.malwarebytes.org
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: