Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Na medzinárodnej vesmírnej stanici nastala kríza! Unikli nebezpečné látky!

SCI Space Station
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
This frame grab image from a live NASA feed shows Russian astronauts Maxim Suraev and Alexander Samokutyaev during a spacewalk outside the International Space Station on Wednesday, Oct. 22, 2014. The astronauts are performing maintenance, removing two antennas that are no longer needed, inspecting the outside of the Russian segment, collecting samples from windows and elsewhere to check for engine exhaust and other materials. (AP Photo/NASA)
reklama:
reklama:

Astronautov z ISS museli evakuovať! Po úniku nebezpečnej látky zostala americká časť stanice uzavretá. Kozmonauti sa museli presunúť do ruského priestoru, kde sú nateraz v bezpečí.

Dramatické okolnosti nastali kvôli amoniaku. Okolo 3:45 ráno nášho času došlo k jeho úniku. Vďaka centrám v Houstone a Moskve sa však posádka dokázala rýchlo zmobilizovať a presunúť sa na bezpečnú stranu stanice. Americký segment, v ktorom k úniku došlo, je momentálne zaizolovaný. Prečo však k takémuto niečomu došlo, zatiaľ ostáva nejasné.

Ako uviedol v oficiálnom stanovisku vedúci ruského riadiaceho centra misie Maxim Maťušin, „posádka je v bezpečí vo vnútri ruského segmentu. Prítomnosť škodlivín v ovzduší ruského segmentu ISS je v rámci povolených limitov“. Tiež dodal, že teraz je už na americkej strane, aby rozhodla o nasledujúcich akciách v ich časti.

Toto nie je prvýkrát, čo došlo k úniku amoniaku. V roku 2013 museli dokonca dvaja príslušníci posádky plombovať kryt stanice, aby zabránili ďalšiemu úniku.

https://www.youtube.com/watch?v=3_TaTc5JGgg

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor ivkaDátum 14. januára 2015Zdroj dailymail.com, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., SITA/AP
K téme , ,
reklama:
reklama:
reklama: