FRANCÚZSKO: Obe rukojemnícke drámy sa skončili, útočníkov zabili!

Zdieľať
APTOPIX_France_Newspaper_Attack-61db0014ec7945b5a105159375298725

Bratia Said a Chérif Kouachiovci zásah neprežili. Rovnako dopadol aj ďalší útočník Amedy Coulibaly. Stav ich rukojemníkov zatiaľ nie je oficiálne známy, podľa francúzskych médií však pravdepodobne všetci prežili

PARÍŽ 9. januára – Vo Francúzsku sa v piatok podvečer skončili obe rukojemnícke drámy, ktoré súviseli so stredajším útokom na redakciu časopisu Charlie Hebdo. Špeciálne policajné jednotky uskutočnili akcie na dvoch rôznych miestach v okolí Paríža simultánne. Prvá v mestečku Dammartin-en-Goele sa skončila smrťou oboch útočníkov, bratov Saida a Chérifa Kouachiovcov, ktorí v miestnej tlačiarni zadržiavali jedného rukojemníka, informuje tlačová agentúra AFP a francúzska televízna stanica France 24. Rukojemník je údajne nažive, o jeho zdravotnom stave však zatiaľ médiá nemajú žiadne potvrdené informácie.

France Newspaper Attack
Police officers take position atop a building in Dammartin-en-Goele, northeast of Paris, where the two brothers suspected in a deadly terror attack were cornered, Friday, Jan.9, 2015. Two sets of attackers seized hostages and locked down hundreds of French security forces around the capital on Friday, sending the city into fear and turmoil for a third day in a series of linked attacks that began with the deadly newspaper terror attack that left 12 people dead. (AP Photo/Michel Spingler)

Rukojemnícka dráma sa v rovnakom čase skončila aj v kóšer supermarkete na východe Paríža. Útočník identifikovaný ako Amedy Coulibaly tam zadržiaval niekoľko rukojemníkov. Po tom, ako ho polícia podľa AFP zabila, začali z budovy vychádzať rukojemníci. O ich stave zatiaľ takisto nie sú dostupné žiadne oficiálne informácie, francúzske médiá vrátane France 24 však tvrdia, že všetci zásah prežili. Práve Coulibaly mal vo štvrtok na juhu Paríža zastreliť policajtku. Muž podľa polície patrí k tej istej radikálnej skupine ako útočníci na redakciu satirického týždenníka Charlie Hebdo, ktorí tam v stredu zabili desiatich novinárov a dvoch policajtov.

Tu sú naživo správy:

https://www.youtube.com/watch?v=BFwedk4dBCc#t=11

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom