Na oblohe sa objavili lietajúce hady! Išlo o neznáme tvory alebo UFO?

Zdieľať
Lietajucehadytitulna.jpg

Nové záhady pribúdajú každým dňom a rovnako to bolo aj v minulosti. Koncom 19. storočia uzreli svetlo sveta otázky, na ktoré dodnes nikto nepozná odpoveď. Na oblohe sa začali objavovať čudesné objekty, pripomínajúce obrovských lietajúcich hadov. Neboli to však žiadne hady z pralesov, ktoré dokážu plachtiť vo vzduchu. Záhadné lietajúce hady sa vznášali vo výške niekoľkých stovák metrov a na úrovni mrakov. Nech už sa nad tým zamýšľame z akéhokoľvek pohľadu, ľudia tento jav pripisovali mimozemskému pôvodu.

Už v roku 1873 bol farmár z Texasu menom Hardin svedkom úkazu, ktorý dovtedy nikto nikdy nevidel. Jedného dňa pri svojej bežnej dennej práci na poli spozoroval na oblohe „obrovského hada, veľkého ako stĺp telegrafu, pásikavého a žltej farby.“ Had sa navyše vznášal vo výške oblakov, čo muselo jednoduchého muža z 19. storočia vydesiť na smrť. Svedkov, ktorí videli tento úkaz, bolo viac. Niektorí tvrdili, že had sa z ničoho nič zmrštil a vyštartoval dopredu obrovskou rýchlosťou.

Http://anynewsbd.com/images/strange snake like.jpg

Tieto hady si však netreba mýliť s už spomínanými hadmi z Ázijských pralesov. Existuje druh, ktorý skáče zo stromov a v sploštenej podobe dokáže preplachtiť obrovskú vzdialenosť. So zjaveniami gigantických hadov na oblohe však nemajú nič spoločné.

Https://blogs.nvidia.com/wp content/uploads/2013/10/peeksnake.jpg

Na snímkach NASA sa dokonca podarilo jedného z takýchto lietajúcich hadov zachytiť. Objekt na fotke je až príliš veľký na to, aby šlo o skutočného živočícha, pretože by sa musel nachádzať vysoko v zemskej atmosfére. UFO, teda neidentifikovateľných lietajúcich objektov, je mnoho a sú rôznych tvarov, či už gule, taniera, trojuholníka a ako môžete vidieť aj hadov.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d5/Dragon_from_China_Qing_Dynasty_Flag_1889.svg/2000px Dragon_from_China_Qing_Dynasty_Flag_1889.svg.png

Čím v skutočnosti lietajúce hady sú zostáva naďalej záhadou. Nezhodujú sa so žiadnym tvorom, kryptidom či iným zaznamenaným UFO. Možno ide o tvory, ktoré kedysi inšpirovali ľudí k napísaniu príbehov o drakoch. Nikto nevie…

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom