Najbizarnejšie rozsudky a tresty, ktoré boli udelené kriminálnikom

Zdieľať

Nasledovné tresty a rozsudky patria k tým, s ktorými sa nestretnete každý deň. Niektoré z nich sú kreatívne a originálne a vyvolajú úsmev na tvári. Nad inými budete krútiť hlavou, pretože sú neprimerané či nevhodné.

Príliš nízky pre väzenie

Američan Richard W. Thompson v roku 2006 sexuálne napadol 12-ročnú dcéru svojej snúbenice. Namiesto 10-tich rokov odňatia slobody bol podmienečne prepustený. Počas 10-ročnej skúšobnej lehoty mal byť Richard pod dohľadom a monitorovaný pomocou elektroniky.

Rovnako mu bolo prikázané nepribližovať sa ku deťom. Sudkyňa Kristine Cecava mu udelila takýto trest z ľútosti nad jeho výškou a preto, lebo Richarda nepovažovala za nebezpečného sexuálneho násilníka, ktorého by bolo treba poslať za mreže. Taktiež sa aj bála, že s jeho výškou 155 centimetrov a nesociálnym správaním by bol pre neho život vo väzení ťažký a nepríjemný.

http://journalstar.com/news/state-and-regional/govt-and-politics/appeals-court-upholds-probation-for–foot–sex-offender/article_54e25cb7-0db7-5a8e-aa10-db8a6b1b78f4.html

Muži premenení na dámy

V roku 2001 dvaja muži zo štátu Ohio hádzali po ženskej vodičke prázdne pivové fľaše a vykrikovali na ňu oplzlé poznámky. Sudca ponúkol týmto dvom hulvátom možnosť vybrať si z dvoch trestov. Buď strávia dva mesiace vo väzení alebo zaplatia škodu spôsobenú na aute vodičky.

Druhá možnosť zahŕňala aj hodinovú prechádzku po hlavnej ulici, ktorú mladí muži museli absolvovať nalíčení, s parochňami na hlave a oblečení v elegantnom ženskom odeve (jeden mal šaty a druhý sukňu). Sudca chcel týmto dosiahnuť, aby sa takto mladíci naučili rešpektu ku ženám. Ich „chôdza hanby“ prilákala davy a kvôli tomu musela byť ukončená skôr vtedy, keď jeden z  divákov hodil po prezlečených mužoch fľašu vody.

Svadba alebo väzenie

Josten Bundy z Texasu napadol v roku 2015 ex-priateľa svojej priateľky Elizabeth Jaynes. Jej bývalý partner viackrát slovne urazil Elizabeth, po čom mu Josten dal dve rany päsťou do tváre.

Josten sa sudcovi priznal, že tak konať nemal, no urobil by to znova. Vyrastal totiž so štyrmi sestrami a každej by sa zastal rovnako. Sudca nakoniec prišiel s nezvyčajným rozsudkom – Josten si mal Elizabeth vziať alebo stráviť 15 dní vo väzení. Kvôli strachu zo straty Jostenovej práce si pár vybral prvú možnosť. Do mesiaca sa museli zobrať, a tak sa aj stalo. Nebola to práve najromantickejšia svadba, ale novodobí manželia si sľúbili, že to v budúcnosti napravia.

Prison.jpg
http://www.kltv.com/story/29721876/judge-sentences-east-texas-man-to-get-married-or-face-jail-tim

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom