Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Najlepšie zarábajúcou zosnulou osobnosťou je Michael Jackson!

Michael Jackson
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
FILE - In this March 5, 2009 file photo US singer Michael Jackson announces that he is set to play ten live concerts at the London O2 Arena in July, which he announced at a press conference at the London O2 Arena. Jackson’s death on June 25, 2009 stunned the world, and sparked nostalgia for the singer’s music that have transformed his image and catapulted his estate to the top of earnings charts. Jackson's death returned him to the top of the record charts and quickly generated hundreds of millions of dollars through deals for new albums and a movie created from his final rehearsals for his planned “This Is It” comeback concerts. (AP Photo/Joel Ryan, File)
reklama:
reklama:

Magazín Forbes označil Michaela Jacksona už tretíkrát za najlepšie zarábajúcu zosnulú osobnosť.

Od októbra 2013 do októbra 2014 sa jeho pozostalosť rozrástla o 140 miliónov dolárov. Príjmy plynú predovšetkým z predaja jeho druhého posmrtného albumu Xscape, ale aj z predstavení Cirque du Soleil, ktoré sú založené na Jacksonovej tvorbe. Okrem toho bol spevák vlastníkom 50 percent katalógu ATV od Sony. V ňom sú zahrnutí umelci ako Taylor Swift, Lady Gaga a The Beatles.

Michael Jackson

Na druhom mieste skončil, rovnako ako minulý rok, Elvis Presley s 55 miliónmi dolárov. K zmenám neprišlo ani na ďalších priečkach:

3. Peanuts Charles Schulz (autor komiksov)

4. Elizabeth Taylor (herečka)

5. Bob Marley (spevák)

6. Marilyn Monroe (herečka)

7. John Lennon (člen skupiny The Beatles)

8. Albert Einstein (fyzik)

https://www.youtube.com/watch?v=pNcmBZDcwUE

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor radkaDátum 16. októbra 2014Zdroj SITA, © SITA 2014,© NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., SITA/AP, video: youtube.com
reklama:
reklama:
reklama: