Najstrašidelnejšie mestá v Európe 2. časť. Desivé legendy Londýna, či lovec upírov v Paríži

Zdieľať
Illuminated cobbled street in old city by night
www.thinkstockphotos.com Cities london/f=CPIHVX/s=DynamicRank

Niektoré mestá majú šarm, krásnu históriu a mnoho zaujímavostí. Iné majú veľa strašidelných domov, cintorínov, legiend o duchoch a upíroch a početnú kroniku hrozných vrážd. Možno ani neviete, že ste niekedy navštívili niektoré z najstrašidelnejších miest sveta a možno práve teraz si nadšenci vyberú miesto na najbližší výlet.

Paríž- Francúzsko

Rovnako ako Rím, aj Paríž je preslávený svojimi katakombami. Paríž má však oveľa viac strašidelných miest. V Musee des Vampires môžete navštíviť jediného skutočného lovca upírov na svete a jeho nálezy. Alebo sa môžete prejsť po Rue Chanoinesse a navštíviť ducha muža, ktorý bol predlohou pre slávny film Sweeney Todd. Pre tých, ktorý tento film s Johnnym Deppom nepoznajú- bol to miestny holič, ktorý svoje obete zabíjal, ich telá varil a robil z nich mäso do placiek. Slávna Eiffelova veža je obývaná duchom mladého dievčaťa, ktorá sa rozišla so svojim priateľom práve v deň, keď ju on požiadal o ruku. Mladík požiadal dievča o ruku na vrchole veže. Dievča odmietlo a mladík sa jej vyhrážal, že ju sotí dole. Dievča ho vysmialo a mladík ju sotil dole. Jej smiech vraj možno počuť stále a občas sa objaví aj ona sama.

https://pixabay.com/sk/eiffelova-ve%C5%BEa-dlh%C3%A9-expoz%C3%ADcie-svetla-1156146/
https://pixabay.com/sk/eiffelova-ve%C5%BEa-dlh%C3%A9-expoz%C3%ADcie-svetla-1156146/

Edinburgh- Škótsko

Hlavné mesto Škótska má veľmi dlhú a hroznú históriu. Klenby South Bridge boli postavené v 18. Storočí a mali slúžiť ako krčmy a domy pre ševcov. V roku 1975 povodeň zabila mnoho chudobných duší a klenby boli opustené. Až kým sa nestalo bezdomovectvo trestným činom s trestom smrti. Klenby sa začali plniť bezdomovcami a začal sa rozširovať aj ilegálny obchod, rovnako ako vznikali aj nevestince. Neslávni zločinci Burke a Hare svoje obete hľadali práve tu a predávali ich telá lekárskym fakultám. Paranormálne aktivity sú na dennom poriadku na hrade Edinburgh. Personál často počuje hudbu, hlasy a kroky zo záhrobia. Ďalším strašidelným miestom je Greyfriars Kirkyard, kde odpočíva mnoho slávnych ľudí a údajne tu s nimi straší aj poltergeist. Návštevníci cintorína často dochádzajú s modrinami, škrabancami a poraneniami.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ghost_Hunter_Tour_10_(1232273092).jpg
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ghost_Hunter_Tour_10_(1232273092).jpg

Londýn- Anglicko

Na prvom mieste medzi strašidelnými miestami je jednoznačne Londýn. Je plný desivých legiend. Napríklad v roku 1907 kráčal muž pozdĺž jedného múru v meste, keď sa z múru náhle vynorila ruka a zabránila mu v chôdzi. Šokovaný sa obzeral a zbadal muža v čiernych šatách, ako zmizol priamo v múre. Ďalším prominentným duchom je upír z Highgate. Tento cintorín bol opustený od roku 1960 a bol nechaný napospas osudu. Kedysi to bol najlepší cintorín a viktoriánske rodiny sa predbiehali, kto postaví najkrajšiu hrobku. Dnes tam vídať vysoký tvar čohosi s červenými očami. V roku 1970 bol zorganizovaný aj lov na tohto „upíra“, ale bol neúspešný. Známym miestom duchom je londýnsky Tower Bridge, kde sa objavuje napríklad aj duch Anny Boylenovej. Londýn je plný tajomstiev a záhad.

https://pixabay.com/sk/cintor%C3%ADn-hrob-lond%C3%BDn-1766464/
https://pixabay.com/sk/cintor%C3%ADn-hrob-lond%C3%BDn-1766464/

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom