Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Najstrašidelnejšie mestá v Európe 1.časť. Šialený holič z Prahy, či Rím ležiaci na katakombách

Haunted house corner 200065_640.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
pixabay.com
reklama:
reklama:

Niektoré mestá majú šarm, krásnu históriu a mnoho zaujímavostí. Iné majú veľa strašidelných domov, cintorínov, legiend o duchoch a upíroch a početnú kroniku hrozných vrážd. Možno ani neviete, že ste niekedy navštívili niektoré z najstrašidelnejších miest sveta a možno práve teraz si nadšenci vyberú miesto na najbližší výlet.

Praha- Česká republika

Hlavné mesto Českej republiky Praha je považované za jedno z najkrajších miest v Európe. Ale okrem krásnej architektúry a bohatej histórie má Praha aj vlastnú zbierku temných legiend a duchov. Jedno z najznámejších pražských strašidiel je Šialený holič. Bol to muž, ktorému zomrela manželka a on od žiaľu zošalel. Jedného okoloidúceho rozsekal britvou a následne bol dobitý na smrť vojakmi. Príjemnejším a priateľskejším duchom je Žobrák, ktorý sa snaží vyžobrať peniaze od opilcov. Kým žil, vraj to bol vysoký a krásny muž, ale veľmi chudobný. Jeden profesor sa ho opýtal, či by mu predal svoju kostru- mladík súhlasil a bohužiaľ bola jeho kostra rýchlo k dispozícii, lebo krátko na to zomrel po krčmovej bitke.

https://pixabay.com/sk/prague-praha-panor%C3%A1ma-1119791/
pixabay.com

Dublin- Írsko

Dublin je ďalším starým mestom, v ktorom nie je núdza o záhady a strašidelné miesta. Na Connolly Station straší poltergeist a nie je jediný. Slávny Hellfire Club bol pôvodne navrhnutý ako lovecký zámoček pre bohatých, ale preslávil sa povesťami o zvláštnych čiernych hmotách a zvieracích obetiach. Neďaleko klubu sa našla aj kostra trpaslíka. Kavanagh Pub leží hneď vedľa cintorína a navštevuje ho duch starého gentlemana, ktorý si v bare vypije a zmizne. Vraj to bol kedysi hrobár. V krypte kosotola St. Michan sú 800-ročné telá. Rakvy sú všade a trčia z nich končatiny vo zvláštnych uhloch. Návštevníci často počujú šepkanie a hlasy a cítia dotyky studených rúk.

https://pixabay.com/sk/most-dublin-%C3%ADrsko-eire-m%C4%9Bsto-230311/
pixabay.com

Rím- Taliansko

O Ríme existuje mnoho desivých príbehov. Nie je to prekvapivé, keďže celé mesto leží na katakombách, kde sa diali hrozné veci, ako napríklad odsúdenie Beatrice Cenci. Beatrice mala 22 rokov, keď bola uväznená v Castel Sant Angelo za vraždu krutého manžela a neskôr bola popravená. Jej duch sa prechádza po moste Sant Angelo každý rok 11.septembra s vlastnou hlavou pod pazuchou. V Ríme existuje veľa zvláštnych a strašných miest, ktoré možno navštíviť. Najstrašidelnejšie sú ale Múzeum a Krypta kapucínov. Kostry viac ako 400 mníchov „zdobia“ túto kryptu. Lustre sú vyrobené z kostí nôh a rúk a lebky sú zapustené do stien. Je tu aj nápis: Čím si ty sme raz boli, čím my sme raz budeš.

https://pixabay.com/sk/r%C3%ADm-noc-taliansko-anjel-burg-1791048/
pixabay.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 9. januára 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: