Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Záhadné a strašidelné miesta vo svete, o ktorých ste zrejme veľa nepočuli 3. časť

Bennington triangle.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
listverse.com
reklama:
reklama:

San Luis Valley

Údolie v San Luis v južnom Colorade je oblasťou s mnohými nevysvetliteľnými javmi vrátane pozorovaní UFO a stoviek neobjasniteľných zmrzačení hospodárskych zvierat. UFO je v tejto oblasti také časté, že žena menom Judy Messoline si dokonca na svojom pozemku vybudovala UFO strážnu vežu, z ktorej bolo od roku 2000 zaznamenaných viac ako 50 pozorovaní UFO. Niektoré z týchto hlásení podalo naraz viacero ľudí. Pre UFO skeptikov však budú zaujímavejšie a strašidelnejšie príbehy mŕtvych zvierat z tejto oblasti. Všetko sa začalo v roku 1967 s koňom menom Snippy. Jedného rána Snippyho našli- bez mozgu a s úplne očistenými krčnými kosťami. Odvtedy sa v regióne vyskytli stovky, ak nie tisícky nevysvetliteľných zmrzačení zvierat, ktoré majú pár spoločných znakov. V prvom rade nie je nikde ani stopa po krvi a po druhé sú všetky zvieratá poškodené presnými rezmi, čo vylučuje prácu predátora. A nakoniec sa všetky tieto nechutnosti stanú cez noc a len zdravým zvieratám. Niektorí farmári hlásia, že v noci pred ranným objavením zmrzačenej mŕtvoly zvieraťa, videli na oblohe podivné svetlá, čo veľmi láka UFO nadšencov. Je síce ťažké si predstaviť, že mimozemšťania sa tak zaujímajú len o ničenie hospodárskych zvierat v Colorade, druhá teória je desivejšia. Podľa nej sú tu ľudia, takzvaní „fantómoví chirurgovia planín“, ktorí majú mrzačenie na svedomí. Ktorej z možností dávate prednosť vy?

San_luis_valley_original.jpg
listverse.com

Benningtonský trojuholník

Tento sa nachádza v juhozápadnom Vermonte a je miestom reťazca piatich záhadných zmiznutí medzi rokmi 1945-1950, ktoré sa v žiadnom prípade netýkajú iba geografickej polohy. 12. novembra 1945 viedol Middie Rivers miestom skupinu lovcov. Na ceste späť sa dostal ďaleko pred skupinu a už ho viac nikto nevidel. V potoku sa našla len jedna nábojnica z pušky, nič viac. 1. decembra 1946 išla mladá 18-ročná študentka Paula Weldenová na turistiku. Domov sa už nevrátila a neostala po nej ani stopa. Presne o tri roky neskôr, 1. decembra 1949, sa veterán menom James E: Tetford vybral domov z návštevy príbuzného. Nastúpil do autobusu a keď autobus prišiel do cieľa, Tetford v ňom nebol. Ostala po ňom len batožina. Nevystúpil, vlastne od nástupu do autobusu si nikto zo svedkov nepamätá, že by ho videl. 12. októbra kŕmila matka Paula Jepsona ošípané a nevšimla si, že jej osemročný syn zmizol. Nenašiel sa. Poslednou záhadou je zmiznutie Friedy Langerovej z 28. októbra 1950. Bola na prechádzke so svojím bratrancom, keď sa nešťastne pošmykla a padla do potoka. Nie, nezmizla záhadne v chladných vodách. Frieda sa išla domov prezliecť a potom ju už nikto nevidel. Vlastne, toto je jediná osoba, ktorej telo sa našlo. Síce až 12. mája 1951 a v oblasti, ktorá predtým bola mnohokrát dôsledne prehľadaná. Telo bolo v takom zničenom a doslova rozdrobenom stave, že určiť príčinu smrti bolo nemožné. O tejto oblasti existuje veľa teórií a povier, vrátane obľúbených mimozemšťanov, hrozných príšer až po sériového vraha.

Bennington triangle.jpg
listverse.com

Bridgewaterský trojuholník

Táto oblasť s rozlohou okolo 200 kilometrov štvorcových sa nachádza v juhovýchodnom Massachusetts južne od Bostonu a je to miesto pre fanatikov do nadprirodzena. Okrem mnohých kryptozoologických pozorovaní sa od sedemdesiatych rokov rozmnožili pozorovania vysokých chlpatých opičích tvorov z bažín. Tiež sú hlásené pozorovania obrovských stvorení podobných Pterodaktylom, ktoré medzi sebou vo vzduchu bojovali. V roku 1976 muž videl obrovského strašidelného psa s červenými očami, ktorý dvom z jeho poníkov vytrhol hrdlo. Okrem týchto kryptoidov sú tu početné hlásenia znetvorených zvierat (najmä kráv a teliat) v tejto oblasti. Niektorí zmrzačenia pripisujú satanistom, hoci je zvláštne, že by si satanisti nosili vlastné zvieratá a práve tu ich mrzačili (keďže zvieratá nikomu z oblasti nikdy nechýbali). A netreba zabudnúť ani na početné hlásenia UFO. Skrátka veľmi príjemné a pekné miesto.

Bridgewater triangle.jpg
listverse.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 15. júna 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: