Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Záhadné a strašidelné miesta vo svete, o ktorých ste zrejme veľa nepočuli 1. časť

Superstition mountains 1.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Všetci počuli o Bermudskom trojuholníku a o tajomstvách, ktoré ho obklopujú. Teórie o tejto oblasti sa pohybujú v rozmedzí rozumných logických vysvetlení, až po smiešne a bizarné teórie. Je jedno, či pokladáte Bermudský trojuholník za miesto, kde sa láme čas, miesto, kde sú mimozemšťania alebo pokladáte celý fenomén za vymyslený, určite ste si aspoň raz pomysleli, že je to naozaj zvláštne miesto. Avšak nie je to jediné zvláštne a záhadné miesto, ktoré je na našej planéte. Sú aj ďalšie strašidelné miesta, ktoré však nezískali takú popularitu.

Superstition Mountains

Tieto hory sa nachádzajú vo Phoenixe v Arizone. Ich veľkosť je zrejmá už z ich názvu. Podľa legendy, niekedy začiatkom roku 1800, muž menom Jacob Waltz objavil obrovskú zlatú baňu, ktorá sa odvtedy nazýva The Lost Dutchman´s Gold Mine, teda Zlatá baňa strateného Holanďana (hoci Waltz bol Nemec). Waltz si miesto svojho nálezu nechal pre seba až do smrti. Teda, podľa toho, ktorú legendu čítate alebo počujete, pretože jednej osobe vraj povedal miesto, kde sú jeho zlaté bane. Napriek tomu baňa nikdy nebola objavená, aj napriek početným výpravám. Mnohí ľudia ale hovoria, že hľadači zlatej bane, ktorí zahynuli počas pátrania, ostali aj po smrti v horách a stále pátrajú po bani ako duchovia. Podľa istej pôvodnej americkej legendy sú poklady hôr strážené bytosťami nazývanými Tuar-Tums (malí ľudia), ktorí žijú pod horami v jaskyniach a tuneloch. Niektorí Apači dokonca veria, že v horách sa nachádza brána do pekla.

Superstition mountains.jpg
listverse.com

Anomália južného Atlantiku

Rozmýšľali ste niekedy o tom, či je vo vesmíre niečo ako Bermudský trojuholník? Ak nie, tak vedzte, že tam je a nazýva sa Anomália južného Atlantiku. Je to miesto, kde pásmo ožiarenia známe ako zemský vnútorný pás Van Allen, je najbližšie k zemskému povrchu. Táto oblasť je len kúsok od pobrežia Brazílie a je zodpovedná za mnohé problémy satelitov a kozmických lodí. Táto oblasť spôsobuje mnohým ľuďom problémy, ktorých príčina stále nie je úplne pochopená. Hlavným činiteľom týchto nepríjemností je vysoká úroveň žiarenia, ktorá sa nahromadila v anomálii, avšak vedci stále nevedia, prečo má také účinky. Takže ak chcete, kľudne to pripíšte mimozemšťanom a ich technológiám.

Atlantik.jpg
listverse.com

Jazero Anjikuni

Ako keby nestačilo pár individuálnych zvláštnych zmiznutí, oblasť jazera Anjikuni „sa rozhodla prejsť“ na vyššiu úroveň a postarať sa o zmiznutie celej dediny. Tento príbeh z roku 1930 je známy, avšak stále púta pozornosť. Istý Joe Labelle hľadal prístrešok na noc v nehostinnej oblasti, o ktorej vedel, že ju obývajú Inuiti. Prišiel až k dedine, kde našiel všetko. Potraviny, zbrane… len nie dedinčanov. Labelle telegrafom oznámil, že všetci zmizli bez stopy, bez jedla a bez zbraní a tak začalo vyšetrovanie. Zistilo sa, že niektoré hroby (záleží od zdrojov, ale určite aspoň jeden hrob) boli otvorené a vyprázdnené a nebolo to dielo hladných zvierat. Okrem toho kúsok od dediny boli nájdené telá siedmych psov, ktoré zomreli od hladu (napriek dostatku potravín v dedine). Neskôr sa objavili aj hlásenia, že nad jazerom boli v dobe zmiznutia dedinčanov pozorované podivné svetlá. Čo sa teda skutočne stalo? Objavili sa dohady o mimozemskom únose, duchoch a dokonca aj upíroch. Nič nebolo potvrdené ani vyvrátené.

Colville river alaska 1901 usgs.jpg
listverse.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 13. júna 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: