Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Menej známe desivé miesta, na ktorých straší 1. časť

Akershus fortress 500x270 1.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.hauntedrooms.co.uk
reklama:
reklama:

Existuje mnoho zoznam tých najstrašidelnejších miest na Zemi a vo väčšine z nich sa opakujú tie isté miesta. Tieto miesta sú húfne navštevované turistami, milovníkmi hororov či lovcov paranormálnych javov. Na našej planéte je neskutočne veľa miest, o ktorých sa hovorí, že v nich straší alebo sa deje niečo záhadné. Tu je pár z tých menej známych, ktoré ale určite stoja za zmienku.

Pevnosť Akershus

Táto pevnosť alebo aj hrad sa nachádza v Nórskom Osle. Pevnosť bola postavená okolo roku 1300 a je to vlastne stredoveký hrad, ktorý slúžil ako obranná pevnosť pre mesto Oslo. Koncom 18. a začiatkom 19. storočia slúžila pevnosť ako väznica, pričom veľa väzňov tu aj zomrelo. Počas druhej svetovej vojny hrad obsadili nacisti a vykonali tu veľa popráv. Akershus je považované za najstrašidelnejšie miesto v Nórsku, s mnohými duchmi. Vďaka jeho rozsiahlej histórii to asi nie je veľké prekvapenie. Najpopulárnejším zo všetkých príbehov je ten o démonovi psa menom Malcanisen, ktorý má strážiť brány hradu. Podľa legendy ten, ku ktorému tento démonický pes pristúpi, do troch mesiacov zomrie strašnou smrťou. V hrade je aj duch ženy menom Mantelgeisten, ktorú možno často vidieť ako kráča do svojej komnaty. Zjavuje sa len tak z temnoty v dlhom plášti, pod ktorým sa neskrýva žiadna tvár.

Akershus fortress 500x270.jpg
www.hauntedrooms.co.uk

Sanatórium Waverly Hills

Waverly Hills bola pôvodne dvojpodlažná drevená budova, ktorá bola otvorená v roku 1910. Slúžila ako nemocnica pre ľudí s tuberkulózou a to do polovice 20. storočia, kedy sa choroba rapídne rozšírila. Predpokladá sa, že tu zomrela až 63000 pacientov! Práve počet obetí ako aj dohady o týraní a pochybných experimentoch na pacientoch a zvláštne liečebné postupy prispeli k tomu, že budova patrí k tým najstrašidelnejším v USA. Toto sanatórium nie je pre domácich až také neznáme, pretože počas mnohých rokov sa sem vybralo mnoho nadšencov, aby vyšetrovali záhadné javy v budove. Nebolo to zbytočné, pretože sa tak nazbieralo mnoho neuveriteľných dôkazov. Waverly Hills bolo predstavené v Ghost Adventures, Ghost Hunters atď. Ghost Hunters na svojej kamere zachytávajúcej teplotné body zaznamenala osobu, ktorá akoby prechádzala chodbou. Postava bola veľmi vysoká a neskôr identifikovaná ako duch muža menom Tim. Existuje obrovské množstvo rôznych správ o zjaveniach, duchoch, o miznúcich tieňoch, výkrikov z prázdnych miestností, zvukov krokov a podobne.

Waverly hills sanatorium 500x256.jpg
www.hauntedrooms.co.uk

Barbenhausen

Tieto budovy sa nachádzajú v nemeckom meste Hesse a teraz slúžia ako múzeum. Zjavujú sa tu duchovia nemeckých vojakov z druhej svetovej vojny vo svojich typických uniformách. Je známe, že svetlá sa tu samovoľne vypínajú a zapínajú a v suteréne možno počuť hlasy. Strašidelné je počuť najmä to, ako v noci hlasy bez tiel vykrikujú nemecké príkazy a vzápätí na to sa ozvú kroky pochodujúcich vojakov. Vojaci, ktorí múzeum navštívili tvrdia, že keď tu telefonovali, počuli ženský hlas, ale nevedia sa zhodnúť, či rozprával anglicky alebo nemecky. Hovorí sa, že niekedy v 19. storočí bola v tomto meste upálená žena a vyzerá to tak, že jej duch potom zviedol a zabil niekoľkých nemeckých vojakov.

Babenhausen barracks 500x241.jpg
www.hauntedrooms.co.uk
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 6. augusta 2017Zdroj www.hauntedrooms.co.uk © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: