Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Záhadné a strašidelné miesta vo svete, o ktorých ste zrejme veľa nepočuli 2. časť

Devil sea 1.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
listverse.com
reklama:
reklama:

Diablovo more alebo Dračí trojuholník

Diablovo more je oblasť v Tichom oceáne preplnená divnými udalosťami, rovnako ako jeho dvojča Bermudský trojuholník. Táto oblasť sa nachádza mimo pobrežia Japonska. Je nespočetne veľa tvrdení o nevysvetliteľných javoch vrátane magnetických anomálií, tajomných svetiel a objektov a samozrejme záhadných zmiznutí. Oblasť je podľa japonských orgánov dokonca nebezpečná na rybolov. Podľa jedného príbehu v roku 1952 poslala japonská vláda do Dračieho trojuholníka výskumnú loď Kaio Maru 5. Ako správne predpokladáte, Kaio Maru a jeho posádka 31 ľudí neboli nikdy viac videní. Iný príbeh rozpráva o katastrofálnych pokusoch Kublai Chána o inváziu do Japonska cez toto more, kedy sa stratilo najmenej 40000 jeho ľudí. Opäť existujú mnohé teórie od mimozemských pokusov v oblasti až po vysokú vulkanickú aktivitu v oblasti. Aj Kaio Maru sa pravdepodobne stala obeťou erupcie. Tak či tak, je lepšie sa tejto oblasti vyhýbať.

Devil sea.jpg
listverse.com

Ranč Bigelow

Ranč Bigelow je 480 akrový pozemok v severozápadnom Utahu, ktorý je domovom obrovského množstva pozorovaní UFO, zmrzačených zvierat a iných strašidelných udalostí. Od 50. rokov sa zaznamenali mnohé záhadné udalosti, ale jeden z najzvláštnejších príbehov sa stal dvojici farmárov. Terry a Gwen Shermanoví kúpili majetok v roku 1994 a hneď prvý deň, ako sa nasťahovali, videli na ranči obrovského vlka. Keďže sa im zdal krotký, chceli si ho zdomácniť (áno, výborný nápad), avšak zo začiatku pokojný vlk zrazu zdivel a Terry na neho vystrelil z brokovnice. Hoci ho trafil viackrát, vyzeralo to, ako keby sa mu nič nestalo a vlk ušiel. Manželia vlka sledovali, ale stopy z ničoho nič zmizli. To však nebolo všetko. Manželia boli neustále sužovaní pozorovaním UFO, nejakými inteligentnými lietajúcimi guľami (ktoré údajne spálili troch ich psov), zo zvierat sa stávali mutanti. Bolo to tak zlé, že už v roku 1996 Shermanoví ranč predávali. Kupcom sa stal Robert Bigelow- zakladateľ Národného inštitútu pre objavnú vedu, ktorý tam chcel tieto paranormálne javy sledovať a skúmať. Bigelow je dodnes majiteľom ranča a svoje objavy drží v tajnosti.

Bigelov ranc.jpg
listverse.com

Michiganský trojuholník

Michiganský trojuholník je ďalším geografickým trojuholníkom, ktorý sa nachádza uprostred jazera Michigan a je miestom záhadných zmiznutí pozemných aj námorných dopravných prostriedkov. Existuje mnoho príbehov plných tajomstiev. Napríklad 28. apríla 1937 kapitán George R: Donner bol na ceste z Erie do Port Washingtonu a musel prejsť cez trojuholník. Keďže bol vyčerpaný, odišiel do svojej kabíny a nechal svojho spolupracovníka na palube s príkazom zobudiť ho, keď sa budú blížiť k cieľu. Keď o tri hodiny podľa príkazu prišiel muž zobudiť kapitána Donnera, nenašiel ho v kajute. Nebol vlastne nikde. Bolo vykonané rozsiahle pátranie, avšak kapitána už nikto viac nevidel. Ďalším prípadom je lietadlo 2501, ktoré letelo 23. júna 1950 z New Yorku do Minneapolisu. Pilotoval ho skúsený pilot Robert C. Lind a na palube mal 58 cestujúcich. Vzhľadom na nepriaznivé počasie zmenilo lietadlo neďaleko Chicaga trasu a obrátilo sa k jazeru Michigan. Okolo polnoci pilot z neznámeho dôvodu podal žiadosť o zníženie letovej výšky, avšak žiadosť bola zamietnutá. To bola posledná komunikácia s lietadlom. Posledná známa pozícia lietadla bola práve nad Michiganským trojuholníkom. Zdroje sa líšia v tom, aké množstvo trosiek bolo nájdených (podľa niektorých sa nenašlo z lietadla vôbec nič, podľa iných išlo o rôzne plávajúce trosky), ale zdá sa byť jasné, že lietadlo narazilo do vody. Tajomné je však to, že lietadlo bolo v dobe zmiznutia v dobrom stave a v skúsených rukách. Navyše, aj napriek každoročnému prehľadávaniu jazera, nikdy neboli nájdené trosky lietadla a už vôbec nie ľudské pozostatky.

Michigen triangle.jpg
listverse.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 14. júna 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: