Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Menej známe desivé miesta, na ktorých straší 2. časť

Changi hospital 500x252.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.hauntedrooms.co.uk
reklama:
reklama:

Existuje mnoho zoznamov tých najstrašidelnejších miest na Zemi a vo väčšine z nich sa opakujú tie isté miesta. Tieto miesta sú húfne navštevované turistami, milovníkmi hororov či lovcov paranormálnych javov. Na našej planéte je neskutočne veľa miest, o ktorých sa hovorí, že v nich straší alebo sa deje niečo záhadné. Tu je pár z tých menej známych, ktoré ale určite stoja za zmienku.

Nemocnica The Old Changi

The Old Changi je bývalá nemocnica v Changai v Singapure. Bola postavená ako súčasť starej vojenskej základne v roku 1935. Počas okupácie Japonska bola budova používaná Kempeitai (tajnou japonskou políciou) a slúžila ako väzenie a mučiaci tábor. Po skončení druhej svetovej vojny tu opäť fungovala nemocnica a to do roku 1997, kedy bola nahradená nemocnicou Changi General. Odvtedy je budova opustená a rozpadáva sa. Teraz je budova prenasledovaná svojou minulosťou. Strašia tu japonskí vojaci, popravení ľudia a aj pacienti, ktorí tu zomreli. Po chodbách možno vidieť chodiť starého muža a zjavuje sa tu aj žena, ktorá chodí po izbách. V detskom oddelení strašia duchovia detí a zjavujú sa aj krvaví japonskí vojaci. Bežne tu počuť hlasné rany a nevysvetliteľné výkriky.

Changi hospital 500x252.jpg
www.hauntedrooms.co.uk

Hotel Banff Spring

Hotel bol postavený v kanadskej Alberte pred viac ako 125 rokmi Kanadskou tichomorskou železničnou spoločnosťou ako luxusný zástavkový bod pre ich cestujúcich. Hoci na prvý pohľad to vyzerá idylicky a malebné prostredie je rozprávkové, skôr tu zažijete horor. Hotel je považovaný za najstrašidelnejšie miesto v Kanade. Desivé správy sú plné pozorovaní ducha nevesty, ktorú vidno tancovať v sále v horiacich šatách. Kedysi tu vraj bola nevesta, ktorá spanikárila, keď jej začali horieť svadobné šaty a padla zo schodov tak nešťastne, že si zlomila väzy. Najznámejším príbehom je ten o rodine, ktorá bola vyvraždená v izbe číslo 873. Dvere do izby boli zamurované, ale aj tak tu stále chodia duchovia tejto rodiny. V 60. a 70. rokoch v hoteli pôsobil poskok Sam Macauley. Sam zomrel, avšak v hoteli je stále. Hostí odprevádza do izieb v svojej starej hotelovej uniforme, zapína im svetlá či odomyká zamknuté dvere. Ak sa však Sama pokúsite zastaviť alebo sa s ním porozprávať, zmizne.

Banff springs hotel 500x277.jpg
www.hauntedrooms.co.uk

Chateau de Brissac

Zámok bol postavený v 11. storočí rodinou Anjouvcov, ale v roku 1502 ho prestaval Charles II., vojvoda z Brissac, podľa ktorého dostal zámok svoje meno. Tento šľachtický zámok je najvyšším vo Francúzsku a má neuveriteľný šarm. Je tu však jeden obyvateľ z minulosti, ktorý už šokoval nejedného návštevníka. Niekedy v 15. storočí tu došlo k dvojnásobnej vražde, vďaka čomu chodí po zámku jeden z najpopulárnejších duchov tejto budovy- Zelená Lady. Súčasní obyvatelia zámku (vojvoda z Brissacu a jeho rodina) si už zvykli na to, ako duch chodí po ich izbách, avšak hostia si na to zvyknúť nevedia. Duch nerobí nič zlé, ale veľmi zlý je jeho výzor. Táto žena v zelených šatách má totiž v tvári otvory. Na miestach, kde by mali byť oči a nos sú diery ako možno vidieť u mŕtvol. Okrem toho sa zámkom často v ranných hodinách ozýva jej žalostný ston.

Chateau_de_brissac 500x261.jpg
www.hauntedrooms.co.uk
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 14. augusta 2017Zdroj www.hauntedrooms.co.uk © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: