Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Najzaujímavejšie záhady sveta, ktoré doposiaľ neboli vyriešené – 4. časť

6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.therichest.com
reklama:
reklama:

Aj keď už je doba a technológia vyspelá, tak stále na svete existujú tajomstvá a záhady, ktoré nikto nedokázal vyriešiť. Tu sú ďalšie z tých najzaujímavejších.

Zodiac Killer

„Zabijak Zodiak“ bol sériový vrah, ktorý zabíjal v Severnej Kalifornii približne medzi rokmi 1960 až 1970. Vrah si svoju prezývku vymyslel v posmešných listoch, ktoré posielal do redakcie novín. V listoch sa nachádzajú štyri šifry a iba jednu z nich sa zatiaľ podarilo vyriešiť.

en.wikisource.org

Zodiak vo svojich listoch tvrdil, že zabil dokopy 37 ľudí. Z tohto počtu bolo však potvrdených len 7 obetí, z ktorých dve prežili. Vrah Zodiak nebol dodnes identifikovaný a jeho prípad je stále otvorený.

en.wikisource.org

Shepherd’s Monument

V preklade „Pastierov Monument“ sa nachádza v Shugborough Hall v Anglicku a bol postavený medzi rokmi 1748 až 1763. V pamätníku je vytesaný zrkadlový obraz maľby Pastieri z Arkádie.

en.wikipedia.org

Na tomto pamätníku je taktiež vyrytý jeden z celosvetovo najznámejších nevyriešených šifrovaných textov. Ide o sekvenciu písmen O U O S V A V V, ktoré sa nachádzajú medzi písmenami D a M.

675px shugborough_inscription.jpg
en.wikipedia.org

Taos Hum

Taos je malé mesto v Novom Mexiku, v ktorom sa odohráva jeden nevysvetliteľný fenomén. Ide o hluk či bzukot s nízkou frekvenciou, ktorý na tomto mieste počujú len niektorí ľudia. Tento zvuk nedokážu zachytiť prístroje, len ľudské ucho.

en.wikipedia.org

Ani špičkoví vedci nedokázali zistiť zdroj alebo príčinu tohto hluku. Niektorí ľudia preto takzvaný „Taos Hum“ považujú len za výplod fantázie ľudí. Existujú však rôzne teórie, ktoré vysvetľujú pôvod hluku v Taose. Môže napríklad ísť o jadrový vŕtací stroj, ktorý vytvára tunel niekoľko kilometrov pod zemou.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 1. mája 2018Zdroj list25.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: