Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Najzaujímavejšie záhady sveta, ktoré doposiaľ neboli vyriešené – 3. časť

6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
International News Photo/Getty Images

Aj keď už je doba a technológia vyspelá, tak stále na svete existujú tajomstvá a záhady, ktoré nikto nedokázal vyriešiť. Tu sú ďalšie z tých najzaujímavejších.

Vražda Čiernej Dahlie

Elizabeth Short bola začínajúca herečka, ktorá sa pravdepodobne kvôli svojej kariére presťahovala do Los Angeles. Vražda tejto mladej ženy patrí nielen k najznámejším nevyriešeným americkým prípadom, ale je známa taktiež celosvetovo. O jej príbehu bolo natočených mnoho filmov a napísaných veľa kníh.

en.wikipedia.org

V januári roku 1947 bolo mŕtve telo Elizabeth nájdene v parku Leimert. Jej telo bolo prerezané v páse na polovicu. Najmä vďaka tejto ohavnej skutočnosti a dodnes neznámej identity vraha si smrť Čiernej Dahlie vyžiadala celosvetovú pozornosť. Elizabeth túto prezývku dostala podľa kriminálneho filmu Modrá Dahlia, pričom farba bolo pozmenená na čiernu, aby sa vystihla krutosť tohto zločinu.

Blackdahlia.jpg
blackdahlia340.wordpress.com

Rongorongo

Systém piktogramov, ktorý bol objavený na Veľkonočných ostrovoch v 19. storočí, dostal názov Rongorongo. Nikto nedokázal doposiaľ rozlúštiť znaky, ktoré sa nachádzali vryté do drevených tabuliek. Rovnako nie je známe ani obdobie ich vzniku.

en.wikipedia.org

Na Veľkonočných ostrovoch bolo dokopy nájdených 24 takýchto tabuliek, všetky však boli vo veľmi zničenom stave.  Tieto tabuľky s piktogramami Rongorongo dnes môžeme nájsť v múzeách a súkromných zbierkach.

www.jstribal.com

Podľa rôznych špekulácií by dešifrovanie piktogramov Rongorongro mohlo odhaliť význam veľkých kamenných hláv, ktoré sa taktiež nachádzajú na Veľkonočných ostrovoch.

www.architecturendesign.net

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 30. apríla 2018Zdroj list25.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.