Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Naše krásne Tatry v zime nemajú konkurenciu

Img_3968.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Keď  sa opýtate Slováka či cudzinca na jeden z najväčších symbolov našej krajiny, tak veľa ľudí odpovedia práve Tatry. Niet sa čomu čudovať, máme byť na čo právom hrdí. Tatry sú miestom, kde denno-denne prichádza veľké množstvo nielen domácich, ale aj zahraničných turistov, aby si ich obzreli zblízka. My sme sa pozreli na to ako Tatrám pristane sneh. V ktorom ročnom období do Tatier chodíte najradšej vy?

Tatry

Tatry tvora najvyššiu časť Karpát, nachádzajú sa v severnej časti Slovenska na hranici s Poľskom. Toto pohorie sa rozprestiera na ploche 786 km² a nájsť tam môžete až 30 štítov s výškou nad 2500 metrov nad morom.

Členenie Tatier

Viete ako presne sa naše Tatry delia? My vám to prezradíme. Delia sa na dva podcelky, ktorými sú Západné Tatry a Východné Tatry a tie sú oddelené Ľaliovým sedlom. Východné Tatry sa ďalej členia na Vysoké a Belianske Tatry, ktoré delí Kopské sedlo.

Najvyšší vrch Tatier

Ide o najvyšší vrchol Tatier, celých Karpát a dokonca je najvyšším vrcholom na Slovensku. Je to jeden z najnavštevovanejších vrcholov, ktorého výška je 2654,4 metrov nad morom. Jeho názov bol odvodený od obce Gerlachov, nad ktorou je situovaný.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 26. decembra 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: