Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

NejFake: Youtuber, ktorý už roky skrýva svoju tvár dokáže rozosmiať, ale aj šíriť dôležité myšlienky

1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Vzhľad nie je dôležitý a ľudia kvôli nemu zbytočne súdia ľudí – týmto názorom sa riadi aj Youtuber NejFake. 

Základné informácie

 • Celé meno: Adam Richtr
 • Rok narodenia: 10.6.1989
 • Miesto narodenia: České Budějovice
 • Farba vlasov: hnedá
 • Obľúbená farba: žltá a fialová
 • Obľúbené jedlo: špagety
 • Obľúbený film: Forrest Gump
 • Obľúbený seriál: Lost

Tvorba na Youtube

NejFake začal prvýkrát natáčať videá v roku 2006, ale na jeho kanále s názvom NejFake však pribudlo prvé video na konci roka 2010. NejFake prezradil svoj životný príbeh a to, ako sa dostal k Youtubu, vo svojom filme Zaříkávač lží:

Na kanále NejFake s 600-tisíc odberateľmi nájdeme videá plné humoru. NejFake sa však nesnaží len zabaviť, ale aj šíriť dôležité myšlienky a upozorniť na problémy vo svete. Na jeho kanáli môžeme nájsť sériu s názvom Viete, že…, Odhaľovanie fejkov, recenzie, krátke filmy a videá na zamyslenie a mnohé iné zaujímavosti.

Anonymita/NejFake bez masky

NejFake si vo svojich videách zakrýva tvár nielen preto, aby mal súkromie, ale aj preto, lebo kedysi posudzoval ľudí podľa ich vzhľadu a toho, čo mali na sebe. Najmä z týchto dvoch dôvodov si NejFake zahaľuje tvár šatkou a slnečnými okuliarmi. Aj týmto spôsobom sa snaží šíriť myšlienku „Jméno a tvář nejsou důležité, důležitá je myšlenka a názor„, ktorá je aj jeho mottom.

Aj keď si NejFake pri natáčaní videí zahaľuje tvár, tak to neznamená, že jeho fotografia či podobizeň sa nikde nedá nájsť. Sám NejFake ukázal video, v ktorom môžeme uvidieť jeho fotografiu. Viac sa taktiež dozviete už v jeho spomínanom filme s názvom Zaříkávač lží:

NejFake na sociálnych sieťach

Na svoj fanpage na Facebooku NejFake pridáva svoje najnovšie videá, príspevky na zamyslenie sa a občas aj komunikuje s fanúšikmi. NejFake je taktiež dlhodobo aktívny na Ask-u, kde už odpovedal na takmer 60-tisíc otázok a príspevkov. Na Twitteri NejFake pridáva každé jeho najnovšie video.

Na Instagrame sa NejFake rád vyfotí so svojimi kocúrmi s menami Šatečka a Fénix. NejFake taktiež rád píše príbehy a texty, ktoré môžeme nájsť aj v jeho skladbách. Jeho zbierku pesničiek s popisom „Nejnižší recitátorský Underground v Česko-slovensku!“ nájdeš na BandZone.

NejFake merch

Trička s podobizňou youtubera môžeme nájsť v dvoch variáciách v online merch obchode Real Geek, nechýba k nim taktiež ani silikónový náramok so slovami láska, mier a úsmev.

Zaujímavé fakty

 • Na základnej škole NejFake najprv túžil byť paleontológom a potom predavačom mobilov, pretože si zamiloval svoju prvú Nokiu.
 • Vzorom youtubera NejFake je americký komik Andy Kaufman.
 • NejFake má ďalšie tri kanály: NejFakeGAME, na ktorom pridával Let’s playe, Nejff, kam napríklad pridával rôzne motivačné videá a videá na zamyslenia sa a NejFakePLUS, kam pridával bonusový kontent.
 • NejFake si svoje meno vybral podľa videa, ktoré ešte ako neznámy človek vyzval ľudí natočiť. Malo to byť také video, ktoré na prvý pohľad vyzeralo ako skutočné, ale pritom bolo falošné, teda fake.
 • Jeho ďalšie obľúbené motto a citát je Per aspera ad astra – Cez prekážky ku hviezdam. 
 • Viac o záhadnom youtuberovi sa môžeš dozvedieť napríklad v jeho informačnom videu:
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 25. augusta 2018Zdroj www.wattpad.com
reklama:
reklama:
reklama: