Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Toto všetko by ste mali vedieť, keď chcete začať natáčať na Youtube

Maxresdefault 1.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Český Youtuber Ati sa rozhodol ako hromadnú odpoveď na otázky fanúšikov vydať video s tipmi a radami, ktoré majú pomôcť začínajúcim mladým youtuberom.

Aby sa Atiho slová nebrali ako mudrovanie, na samom začiatku dodáva, že sám nie je dokonalý a je si plne vedomý toho, že niektoré rady by ostatní Youtuberi určite povedali inak. Toľko k dôležitej poznámke a my už môžme ísť na samotné rady.

 1. Berte to vážne
  Prvá rada sa týka celkového úmyslu vašej tvorby. Chcete sa kreatívne realizovať, tvoriť nové veci a milujete tvorivú činnosť? Alebo to chcete robiť len pre peniaze, slávu a vplyv. Odpovedzte si sami.
 2. Než začnete niečo publikovať, naučte sa základy
  Ešte predtým ako vaše prvé video zverejníte, mali by ste sa naučiť aspoň základy strihania, práce s kamerou, úpravy zvuku, ako nasvietiť scénu alebo ako hovoriť na kameru. Nejde o to, že video by bolo bez týchto znalostí nutne zlé. No dobrý vzhľad a kvalita ešte viac osloví diváka.

  Zaznam na celu obrazovku 14. 11. 2018 184732.bmp_.jpg
  Foto: www.imgur.com

 3. Majte vymyslený koncept
  Určite si presne smer, ktorým chcete ísť. Odpovedzte si na otázky: Čo chcem tvoriť? Pre koho to chcem tvoriť ? a ako to chcem tvoriť?
 4. Nevenujte sa len Youtube
  Byť youtuberom neznamená, že ste len youtuber. Youtube je o tom, že zdieľate vaše vášne. Prinášate na túto platformu niečo, čo vás baví. Má to byť také okienko do vášho sveta.

  Zaznam na celu obrazovku 14. 11. 2018 184838.bmp_.jpg
  Foto: www.imgur.com

 5. Neporovnávajte sa s TV alebo niekym iným
  Televízia je úplne iný svet. Funguje úplne inak a programy, ktoré tam majú popularitu by sa na Youtube neuchytili. To ale platí aj naopak. Taktiež sa neporovnávajte s niekym iným, pretože každý tvorca má svoj vlastný štýl.
 6. Tvorte pravidelne a kvalitne
  Internej je veľmi rýchle miesto. Ako rýchlo sa objavíte, tak rýchlo môžte aj zmiznúť. Najlepšie je preto sa pripomínať vašim divákom pravidelne a najlepšie čo najkvalitnejšie.

  Zaznam na celu obrazovku 14. 11. 2018 184913.bmp_.jpg
  Foto: www.imgur.com

 7. Sledujte trendy
  Nemali by ste sa trendmi nechať riadiť. Len si veci a prvky, ktoré sú populárne nejak k sebe zakomponujte a udržíte krok s dobou.
 8. Ste osobnosť
  Ľudí je treba nejak zaujať. I keď to sa dá aj obsahom, ale diváci sa budú pozerať na vás. Vy ich preto musíte nejakým spôsobom zaujať a takpovediac si okolo seba vytvoriť nejaký kult osobnosti. Majte preto svoj štýl pod ktorým vás diváci okamžite spoznajú.

  Zaznam na celu obrazovku 14. 11. 2018 185021.bmp_.jpg
  Foto: www.imgur.com

 9. Buďte prirodzený
  Dnes sa už na sociálnych sieťach veľmi nosí taká tá vlastná prirodzenosť. Ľudia sa tak ukazujú čo najviac takí, akí sú. Preto by bolo dobré byť sám sebou a nehrať sa na niečo, čo nie ste. Skôr či neskôr by vás to prestalo baviť
 10. Majte svoju vlastnú hlavu
  Vy sami rozhodujte, čo sa vám páči a čo nie. Čo natočíte a čo nie. Nenechajte sa strhnúť niekym iným. Navyše buďte k sebe sebakritický. Hľadajte veci, v ktorých sa môžete zlepšiť, aby ste sa postupne dopracovali k tzv. ideálnemu videu.
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SamuelDátum 14. novembra 2018Zdroj www.youtube.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme , ,
reklama:
reklama:
reklama: