Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ďalší prípad vykrádania obsahu. Je to nový trend Youtuberov?

Maxresdefault 3.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Po tom ako sme vás minule informovali o kopírovaní videí od slovenského youtubera Rage SK sa tento prípad vykrádania obsahu objavil opäť.

Aj keď s menším rozdielom. Patrik Horyna, český Youtuber si pre svoje video (Jak poznáte, že je vaše BFF kráva) vybral za vzor článok z webu cilichili.cz. Rozdiel v kopírovanom obsahu oproti Rage SK, no stále ten istý princíp. Ani Patrik Horyna neuviedol ako zdroj videa spomínanú stránku a celý obsah videa vydával za svoje vlastné vymyslené dielo.

Zaznam na celu obrazovku 17. 8. 2018 152545.bmp_.jpg
Foto: www.imgur.com

Následne v komentároch zožal pochvalné ovácie na jeho super myšlienky a nápady. Pôvod tohto videa odhalil iný youtuber Ati, ktorý divákom prezradil Patrikov čin. Vo svojom videu sa ďalej Ati zamýšľa, kde končí teda hranica medzi inšpiráciou a kopírovaním?

Zaznam na celu obrazovku 17. 8. 2018 152355.bmp_.jpg
Foto: www.imgur.com

Pod Atiho video napísal svoje vyjadrenie aj samotný Patrik.

„Lidi, kteří mi teď píšou ohledně toho, že jsem na ATIHO nějak naštvaný nebo ne si prosím uvědomte, že nemám potřebu soudit ATIHO kvůli čemukoliv co řekl. Má pravdu a jsme v zemi kde se vlastní názor rozhodně cení. Máte pravdu. Okopčené to je a já se nezlobím na nikoho. Snad podobné pí****ny se už opakovat nebudou.“

Bod plus pre Patrika, že sa aspoň po tomto odhalení dokázal priznať. Youtube je verejná a slobodná platforma, umožňujúca tým úspešnejším si dokonca slušne zarobiť z toho, že točia videá. Nie je preto na škodu, že si niektorí tvorcovia nedokážu dať tu námahu a vymyslieť vlastné video?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SamuelDátum 17. augusta 2018Zdroj www.youtube.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: