Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Neuveriteľný papalášizmus: Kollára v nemocnici navštevujú priateĺky, sestričky kvôli nim prišli o odmeny

Boris Kollár je v nemocnici po autonehode
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Boris Kollár je v nemocnici po autonehode Foto: Facebook Boris Kollár
reklama:
reklama:

Mal by sa venovať svojmu zdraviu a pripravovať vysvetlenie pre koaličných partnerov ohĺadne nejasností v prípade jeho nehody, on si ešte dovoľuje na zdravotné sestry, ktoré sa o neho starajú. Boris Kollár predvádza v Nemocnici sv. Michala dokonalý papalášizmus a zrejme naozaj uveril tomu, že je nadčlovek. Konflikty kvôli jeho nočnýmy ženským návštevám sú na dennom poriadku a dokonca vyeskalovali do takej miery, že postihy pocítili na vlastnej koži zdravotníčky.

Kollár sa nikdy netajil svojou láskou k ženám a striedal ich ako ponožky. Dôkazom je aj jeho 11 detí s 10 ženami. Po autonehode, pri ktorej vo vládnom aute viezol aj bývalú missku, údajne do lekárne, leží v nemocnici ministerstva vnútra. Podľa informácií, ktoré priniesol v rozsiahlom článku denník SME, ho však okrem koaličných partnerov navštevujú vo veľkom aj dámy. A práve tie sa dostali do ostrého konfliktu so sestričkami na oddelení, kde predseda parlamentu leží. „Dámske návštevy nedodržiavali žiadne pravidlá ani hygienicko-epidemiologický režim. Po oddelení chodili bez ochranných prostriedkov,“ prezradila napríklad jedna sestra z nemocnice, ktorá si však želá ostať v anonymite. Podľa SMEčka, si ženy chodili pokojne aj do sesterskej miestnosti, kde mali osobné veci, riešili diagnózy iných pacientov a bez okolkov si brali nielen ich riad, ale zohrievali tam Kollárovi jedlo a podobne. Postupne mali byť vzťahy medzi nimi ešte napätejšie. „Načo naša vrchná sestra rázne zakročila. Napomenula aj Kollára, že takto to ďalej nemôže fungovať. Rozčúlil sa a zavolal si riaditeľa. Že čo je toto za správanie,“ popisuje spory lekár, ktorý tiež nechce byť menovaný, avšak denník jeho meno pozná.

Vrcholom drzosti bola tzv. čajová aféra. „Jedna z Kollárových priateliek povedala sestre, že už dve hodiny čaká na čaj. Sestrička sa ohradila, že ona tu nie je na to, aby varila čaj,“ opisuje ďalšie rozpory lekár. Obe hádky sa nakoniec ostali až k riaditeľovi nemocnice Branislavovi Delejovi, ktorý ich musel riešiť, no podľa lekára „výrazne nadržiaval stranu Kollárovi“. Dve sestry a vrchná sa dostali až do kancelárie k šéfovi, kde im mal dokonca hroziť výpoveďami. Vrcholom arogancie moci v tomto prípade je fakt, že spomínané sestričky prišli pred Vianocami o odmeny, ktoré im mali byť vyplatené. „V piatok nám oznámili dobrú správu, že v decembrovej výplate budú odmeny. Ale zároveň sme sa dozvedeli, že tie dve sestry a vrchná žiadne odmeny nedostanú,“ povedal lekár. Návštevy Kollára sa pritom mali odohrávať pokojne aj o druhej v noci. „Čajová aféra predsedu veľmi mrzí, ale po nehode máva dni, keď celkový stav a bolesti akceptuje dobre, no niekedy je to na psychiku ťažké a necíti sa najlepšie, to bolo aj v tom prípade,“ ozrejmila situáciu hovorkyňa Sme rodina Linda Tribusová. Podľa nej majú ľudia, ktorí navštevujú predsedu parlamentu personál odbremeňovať od rôznych úkonov, ktoré Kollárovi robia, ako napríklad vykonávanie hygieny, či podávania jedla.

Najčastejšou návštevníčkou má byť jeho bývalá manželka Linda Rezešová, dnes Antalová. „V prípade Borisa Kollára nejde o bežné návštevy, ale o kompletnú starostlivosť oňho ako o prevažne ležiaceho pacienta. Ako iste viete, Boris bol po život ohrozujúcom zranení neschopný sa o seba postarať, preto sme sa s jeho bratom a s ním dohodli, že sa oňho budeme starať spoločne,“ povedala pre denník Linda Antal Rezešová. Iný pohľad na celú vec má samozrejme nemocnica. Odmieta nielen hrozenie výpoveďou, ale aj siahnutie na odmeny a vyjadrenie kompetentných pôsobí nanajvýš zvláštne. „Odmeny ešte neboli rozdeľované a teda sa ani nevyplácali. Každé oddelenie dostane svoj rozpočet na odmeny a ten následne prerozdeľuje primár príslušného oddelenia,“ povedala hovorkyňa nemocnice Barbora Túrosová.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor redDátum 26. novembra 2020
reklama:
reklama:
reklama: