Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Neznámy muž našiel najväčšiu perlu na svete s neuveriteľnou hodnotou. Z tej ceny sa vám zatočí hlava.

Perla.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.youtube.com
reklama:
reklama:

Tak takýto nález by potešil určite každého. Pozrite sa, akú hodnotu má najväčšia perla na svete!

Neznámy rybár, ktorý chcel ostať v anonymite, našiel najväčšiu perlu na svete. Stalo sa tak ale ešte pred desiatimi rokmi v mori pri pobreží ostrova Palawan, Filipíny. Muž si perlu schoval pod posteľ vo svojom drevenom dome a bral ju ako talizman. Jej hodnotu ani len netušil.

Rybár si schoval perlu pod posteľ ako talizman.

Perla1.jpg
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Ale oheň, ktorý mu zničil majetok, ho donútil perlu použiť. Rybár ju odovzdal ohromenému miestnemu úradníkovi cestovného ruchu v Puerto Princesca, ktorý overil, že bola nájdená v obrej mušli. Ohromujúca perla s rozmermi približne 30×60 cm prevyšovala najväčšiu súčasnú perlu na svete „Pearl of Allah“, ktorá má hodnotu 26.6 milióna libier. Perla, ktorú našiel rybár mala hodnotu až neuveriteľných 76 miliónov libier (niečo cez 88mil.eur).

Perla2.jpg
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Nakoľko rybár nepoznal skutočnú hodnotu perly, nechal si ju doma ako talizman, ktorý mal desať rokov schovaný pod posteľou. Teraz sa čaká na oficiálne vyjadrenie a certifikát o pravosti perly. Tá ostane ne Filipánach a veria, že pritiahne veľa ďalších turistov.

Najväčšia perla na svete, ktorú našiel neznámy rybár!

https://www.youtube.com/watch?v=cqLsEbnw7l4

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NikaDátum 23. augusta 2016Zdroj metro.co.uk © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: