Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

FOTO: Nora Mojsejová je vonku! Pozri, ako ju zmenilo väzenie!

SÚDY: Súd vzal Noru M. do vyšetrovacej väzby
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Košická podnikateľka Eleonóra M. (uprostred), na ktorú súd uvalil vyšetrovaciu väzbu. Prokurátor navrhol súdu vzia obvinenú do väzby z obavy, že na slobode bude ovplyvòova svedkov, alebo spoluobvinených. Noru M. zadržali v utorok 3. septembra. Odvtedy bola za mrežami. Košice, 6. september 2013. Foto: SITA/Miroslav Vacula **Upozoròujeme odberateľov, že zverejnenie tvárí osôb, ktoré nie sú právoplatne odsúdené, v súvislosti s údajným porušením zákona, može by posudzované ako porušenie ich osobnej integrity so všetkými dôsledkami. Zverejnenie takejto fotografie bez maskovania tvári zobrazených osôb je na vlastnej zodpovednosti odberateľa.
reklama:
reklama:

Košickú podnikateľku z Pereša Noru Mojsejovä košický okresný súd druhý raz oslobodil spod obžaloby nadmerného odpočtu DPH za dodanie ekonomického softvéru. Rozsudok nie je právoplatný, pretože prokurátor sa odvolal priamo na pojednávaní.

Ako v stručnom odôvodnení uviedol predseda senátu, súd svoje dnešné rozhodnutie opiera o skutočnosť, že na hlavnom pojednávaní bolo jednoznačne preukázané, že obžalovaná dodatočne zaplatila daň s príslušenstvom, čím prejavila účinnú ľútosť. Podľa súdu trestnosť činu zaniká podľa osobitného predpisu, ak obžalovaný uhradí štátu dlžnú čiastku aj s príslušenstvom. Eleonóra M. bola s rozsudkom spokojná a povedala, že zvíťazila spravodlivosť.

SÚDY: Súd podnikateľku Eleonóru M. opä oslobodil

Košický krajský súd vrátil vec okresnému súdu po tom, čo sa voči rozsudku okresného súdu z 9. októbra 2013 odvolal prokurátor. Aj vtedy okresný súd rozhodol, že sa trestný čin nestal, lebo Eleonóra M. uhradila dlžobu. Obžaloba dávala Eleonóre M. za vinu, že si v roku 2008 neoprávnene uplatnila nadmerný odpočet DPH vo výške približne 33 000 eur. Daňový úrad odpočet neuznal. Z vyšetrovacej väzby, kde je od 3. septembra 2013, by mali prepustiť Eleonóru M. v piatok 3. októbra. Rozhodol o tom košický krajský súd, keď zrušil rozhodnutie košického okresného súdu o predĺžení jej väzby do 3. decembra 2014.

SÚDY: Súd podnikateľku Eleonóru M. opä oslobodil

Košická podnikateľka Eleonóra M. však čelí ďalším obvineniam zo zločinu neodvedenia dane a poistného od januára 2007 do mája 2010. Spolu s ňou je obvinených ďalších vyše 20 osôb. Voči samotnej Eleonóre M. bolo vznesených 20 obvinení. Výška škody presiahla 6,5 milióna eur. V prípade uznania viny jej hrozí sedem až 12 rokov straty slobody.

SÚDY: Súd podnikateľku Eleonóru M. opä oslobodil

Čo povieš na zmenu? Prospel Norike pobyt vo väzení?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 3. októbra 2014Zdroj SITA, © SITA 2014, SITA
reklama:
reklama:
reklama: