Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Obkladáte toaletnú misu na verejných WC toaletným papierom? Pre toto by ste to nemali robiť!

The toilet paper.jpeg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: talkingaboutmeh.blogspot.com
reklama:
reklama:

Verejné toalety mnohí z nás používajú naozaj len v prípade núdze. Keďže sú to miesta, ktorými prejde obrovské množstvo ľudí, mnohí z nás ho považujeme za nechutný zdroj baktérií. A keď už naozaj musíme, falošný dojem čistoty vytvoríme napríklad tak, že toaletnú misu obložíme niekoľkými vrstvami toaletného papiera a až potom si na ňu sadneme. Alebo si nesadneme vôbec a potom to dopadne tak, že je to všade len nie v mise… (:bad:) 

Záchodová misa je považovaná za mimoriadne znečistené miesto a baktériami sa to na nej len tak hemží. No vedeli ste, že práve toaletný papier, ktorý si mnohí na misu pred vykonaním potreby ukladáme, je oveľa väčším zdrojom baktérií ako toaletná misa?

Toilet paper 313820_640.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com

Ukázalo sa totiž, že toaletný papier je ideálnou pôdou pre množenie baktérií. Sedadlo na toaletnej mise je hladké a jeho povrch je rovný, takže sa na ňom baktérie nemajú kde prichytiť a usadiť.

Lavatory
www.thinkstockphotos.com.auFoto: www.thinkstockphotos.com.au

V porovnaní so sedadlom na toalete je teda toaletný papier dokonalým miestom pre baktérie, ktoré sa naň po spláchnutí ľahko dostanú.

Ďalším miestom na verejných toaletách, na ktorom sa to mikroorganizmami len tak hemží, je sušič na ruky. A hoci sa ničoho nedotýkame, vzduch, ktorý nám sušič fúka na ruky, je plný mikroorganizmov, ktorým sa v teplom a vlhkom prostredí dokonale darí.

Hand dryer
www.thinkstockphotos.comFoto: www.thinkstockphotos.com

Práve preto je lepšie utierať si ruky do starých dobrých jednorazových papierových utierok. Alebo si po vysušení na ruky dať dezinfekciu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 13. júla 2016Zdroj boredomtherapy.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme , ,
reklama:
reklama:
reklama: