Slovenská rozprávka aj psychologická dráma. Prečítaj si, čo ťa čaká v kinách!

Zdieľať
kino

Už dnes si môžeš v kinách pozrieť dlhoočakávanú slovenskú rozprávku, Láska na vlásku, v hlavnej úlohe so speváčkou Celeste Buckingham.

Horizon33_2014-10-1_20-45-33

Áno, čítaš správne. Mladá speváčka asi zatúžila po herectve, a tak ju režisérka Mariana Čengelová-Solčanská, ktorá má na svedomí aj scenár k tomuto filmu, obsadila do hlavnej úlohy princeznej Beatrix. Dej je založený na výmene identít medzi princom Matejom a chudobným poddaným Tomášom. Obe postavy hrá mladý Samuel Spišák (Panelák). V rozprávke si zahrali aj Tomáš Matonoha (Terapia) a Jakub Rybárik (Chlapi neplačú). Film sa v našich kinách hrá oddnes.

Ak ťa nelákajú rozprávky, môžeš si ísť pozrieť kritikmi ospevovaný film Zmiznuté dievča. Dráma, v ktorej hlavnú úlohu stvárnil oscarový Ben Affleck, je režisérskym počinom Davida Finchera (Sociálna sieť). Tento film s mysterióznymi prvkami rozpráva príbeh o zmiznutej žene Amy (Rosamund Pike). Tá sa stratila v deň výročia svadby s Nickom (Ben Affleck). Polícia tak rozbieha pátranie po stratenej manželke. A i keď spočiatku všetko nasvedčuje tomu, že Amy odišla sama, neskôr má polícia pochybnosti aj o manželovi. Je Nick obeť alebo zločinec?

71st_Annual_Golden_Globe_Awards_-_InStyle_and_Warner_Bros._After_Party-82061b4012b54cb0b869c8ec4a678eff
Foto: SITA/AP Foto: www.imgur.com

V tejto psychodráme si zahrala aj modelka Emily Ratajkowski, známa z videoklipu Robina Thicka Blurred Lines.

Na ktorý film by sa skôr vybral? Na rozprávku Láska na vlásku alebo drámu Stratená žena?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom