Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Palác duchov: Vdova nechala postaviť 500-izbové sídlo pre mŕtve duše, aby ju prestali mátať

6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thescarechamber.com
reklama:
reklama:

Sarah Winchester žila nešťastný život aj napriek tomu, že bola nesmierne bohatá. Za jej nešťastie mohli údajne pomstychtiví duchovia. 

Sarah mala 26 rokov, keď prišla o svoju malú dcérku. O 15 rokov neskôr zomrel aj jej manžel na tuberkulózu. Žiadnych ďalších potomkov nemali, a tak Sarah zostala sama.

Plná zármutku sa obrátila na známeho psychika v Bostone, Adama Coonsa. Ten odhalil zdroj jej nešťastia.

Otec jej manžela bol Oliver Winchester, ktorý založil firmu vyrábajúcu strelné zbrane. Práve v tejto firme bola vynájdená opakovacia puška menom Henry.

H011if henry original iron frame hero 2.jpg
www.henryusa.com

Neskôr začala táto firma vyrábať aj automatické zbrane pre britskú armádu. Rodina Winchestra si takto zarobila veľké bohatstvo.

Psychík Adams Coons prišiel s teórie, že Sarah a jej rodina boli prekliaty všetkými, ktorých kedy zabila zbraň pochádzajúca od Winchesterov.

Jediný spôsob, akým Sarah mohla zastaviť ich hnev a pomstu, bolo podľa psychika vybudovať domov pre tieto mŕtve duše.

Tento domov musela však Sarah stavať neustále, 24 hodín 7 dní v týždni, inak by podľa slov Coonsa zomrela.

www.mirror.co.uk

V roku 1880 zomrel Oliver Winchester a o rok neskôr aj jeho syn. Sarah zdelila celý majetok rodiny, ktorý by mal dnes hodnotu 360 miliónov britských libier.

Keďže Sarah mala dosť finančných zdrojov, tak si v roku 1884 kúpila malý statok v San Jose a zamestnala tam robotníkov, ktorý stavali vo dne aj v noci.

Stavba neprebiehala podľa žiadnych stavebných plánov, takže vzniklo masívne sídlo plné náhodných miestností, tajných chodieb, schodov a dverí, ktoré nikam nevedú a oknami, z ktorých bol výhľad do ostatných miestností.

www.gettyimages.com

Nechýbala ani izba špeciálne skonštruovaná na vykonávanie seáns.

Nekonečná výstavba sídla takto pokračovala až do roku 1922, kedy Sarah zomrela.

Za 38 rokov vzniklo sedempodlažné sídlo s viac ako 500 izbami, 10-tisíc oknami, 47 krbmi a desiatkami schodiskami.

www.gettyimages.com

Aby Sarah zmiatla nadprirodzených návštevníkov, tak spala každú noc v inej spálni a v celom dome bola len jedna funkčná toaleta.

Sarah, ktorá zomrela keď mala 82 rokov, odkázala svoj celý majetok, okrem samotného domu, jej neteri a osobnej sekretárke.

Vysťahovanie všetkého nábytku z toho paláca duchov údajne trvalo šesť týždňov za pomoci šiestich kamiónov, pričom sa každý deň na sťahovaní pracovalo 8 hodín.

Minulý mesiac o príbehu tejto vdovy vyšiel film s názvom Winchester.

www.imdb.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 2. marca 2018Zdroj www.mirror.co.uk © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: