Desiví a známi duchovia zo Škótska

Zdieľať

V Škótsku sa nachádzajú mnohé staré stavby, s ktorými sa spájajú strašidelné legendy. Mnoho duchov z týchto príbehov straší a ubližuje ľudom až dodnes.

Krvavý Sir George Mackenzie

Greyfriars Kirkyard v Edinburghu obýva agresívny duch advokáta zo 17. storočia. Na smrť odsúdil mnohým prívržencov presbyteriánskeho kostola, čím si vyslúžil svoju prezývku Krvavý Mackenzie. Kto sa priblíži k jeho hrobu môže utrpieť popáleniny, škrabance či byť uhryznutý.

https://witchhunts.academic.wlu.edu/2014/12/09/sir-george-mackenzie/

Lilias Drummond

Lilias zomrela na hrade Fyvie v roku 1601. Povráva sa, že ju manžel nechal vyhladovať na smrť. Keď sa oženil druhýkrát, tak duch Lilias na svadobnú noc vyryl do parapety okna v jeho spálni svoje meno.

https://www.hauntedrooms.co.uk/product/fyvie-castle-near-turiff-aberdeenshire

Konský démon Nuckelavee

Dych ako jed, telo bez kože, čierna krv prúdiaca v jeho tele a hlava 10-krát väčšia ako ľudská. Takto vyzeral démon v podobe koňa Nuckalavee. Tento zlý duch z Orkney sa túlal po zemi aj vode a bol zodpovedný za neúrodnú pôdu, suchoty a dobytok, ktorý sa utopil v mori.

https://en.wikipedia.org/wiki/Nuckelavee

„Netvor“ Thomas Lyon-Bowes

Tento chlapec, ktorý mal zdediť hrad Glamis, sa narodil a zomrel v ten istý deň. No mnohí však tvrdia, že sa Thomas narodil zdeformovaný a preto jeho prítomnosť skrývali. Bol zamknutý v tajnej komore na hrade. Každý, kto ho prvýkrát zazrel, zostal jeho výzorom vydesený na smrť.

http://www.ancient-origins.net/ancient-places-europe/dark-secret-behind-hidden-room-glamis-castle-006821

Mŕtvi námorníci

Kým bol maják na Cape Wrath postavený v roku 1828, tak na tomto mieste stroskotalo mnoho lodí. Bolo ich také množstvo, že sa toto miesto začalo prezývať cintorínom.

Neďaleká chalupa v Sandwood Bay je známa tým, že v nej títo námorníci klopú na okná. Najmä počas búrkových nocí sa chodia skrývať k spiacim obyvateľom.

https://en.wikipedia.org/wiki/Cape_Wrath

Armáda duchov na South Bridge

V oblúkoch tohto mostu v Edinburghu sa nachádzajú komory, v ktorých okolí straší nespočetné množstvo duchov.

Na tomto mieste sa odohráva najviac paranormálnych javov v celom Škótsku – podivné hlasy, zjavenia a fyzický kontakt v podobe škrabancov a modrín. K najznámejším duchom z tohto miesta patrí Muž bez tváre.

http://ghostadventures.wikia.com/wiki/Edinburgh_Vaults_(episode)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom