Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prízrak z Victoria Park – zelený duch bez končatín, ktorý vydesil tisícky ľudí

Victoriaparktitulna.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Príbeh o duchovi z Victoria Park je pravdepodobne najznámejšia desivá legenda austrálskeho mesta Brisbane a jeho histórie. Väčšia časť tohto parku však bola zničená kvôli novému dopravnému obchvatu. Tento príbeh bude však aj napriek tomu naďalej žiť vo vystrašených srdciach a mysliach tých, ktorí mali dostatočné „šťastie“ a boli v tomto týždeň sa odohrávajúcom príbehu zapletení.

Všetko to začalo v novembri 1965, keď sa skupinka detí vybrala na „lov duchov“ po tom, čo začula klebety o duchovi, ktorý sídli v železničnom tuneli spomínaného austrálskeho parku. Deti sa rozhodli, že toto miesto navštívia uprostred noci.

Https://www.youtube.com/watch?v=kL QC_MqQMg
Foto: www.imgur.com

Jeden z chlapcov zaostal za svojou skupinkou kamarátov a keďže zostal v tuneli v podstate sám, zažil niečo, čo si nevedel ani len predstaviť. Keď sa ponáhľal za svojimi kamarátmi, cestu mu skrížil podivný nejasný prízrak zelenej farby, ktorý nemal ruky, nohy a ani hlavu. Tento duch údajne vyliezol z pevnej steny tunelu.

Očividne zhypnotizovaný a omráčený zjavom, ktorý videl, chlapca doviezli do blízkej nemocnice Royal Brisbane Hospital. Jeho kamaráti si totižto mysleli, že ho duch posadol. Príbeh, ktorý podali deti nemocničnému personálu, sa dostal na hlavné stránky novín už nasledujúci deň. Za krátku chvíľu sa tisícky miestnych obyvateľov zoradilo na oboch koncoch tunela, dúfajúc, že sa im podarí vidieť spomínaného zeleného ducha. Nasledujúci týždeň bol Victoria Park tou najrozoberanejšou témou v meste Brisbane.

Https://www.youtube.com/watch?v=kL QC_MqQMg
Foto: www.imgur.com

Po celom týždni však zostal zelený prízrak z Victoria Park len záhadou. Jedni z Brisbaneských novín uverejnili článok, v ktorom boli fotky zachytené v spomínanom tuneli. Tie údajne zachytávali hmlu, ktorá vychádzala z otvoreného odtoku, čo mohla byť racionálna odpoveď na údajného ducha. Napriek tomu však táto teória nevysvetľuje dávnejšie prípady videní prízrakov z rokov 1903, 1922 a 1932, s ktorými vás oboznámime v inom článku. A mnohí dokonca veria, že zjaveniam v tomto tuneli ešte neodznelo.

Https://www.youtube.com/watch?v=kL QC_MqQMg
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 20. februára 2018Zdroj what-when-how.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: