Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pellegriniho sa opýtali, či je gay, rozhovor scenzúrovali. Šéfredaktorka dala preto výpoveď…

Peter Pellegrini
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Peter Pellegrini Foto: SITA
reklama:
reklama:

Otázka, pri ktorej si nerobia srandu iba satirické stránky, ale štebocú si o nej aj vrabce na bratislavských strechách. O orientácii Petra Pellegriniho sa na Slovensku vedú obrovské diskusie, predsalen nikdy nebol v spoločnosti videný s nejakou ženou, oficiálna partnerka sa po jeho boku tiež nikdy neobjavila, a tak sú tieto otázky na mieste. Aká je pravda, vie len on sám. Teraz však práve táto téma rozvírila hladinu slovenských médií.

Dôvodom je rozhovor, ktorý sa s premiérom objavil v týždenníku Plus7dní. Práve v ňom sa mal nepriamo novinár, ktorý s Pellegrinim rozhovor robil, pýtať aj na túto tému. „Takým evergrínom týchto stránok je, že si robia srandu z vašej sexuálnej orientácie. Toto ako beriete?“ spýtal sa novinár na margo satirických stránok ako Zomri, ktorá si práve Pellegriniho berie na paškál pomerne často. „Ale viete, to sú veci nad ktoré sa musíte povzniesť,“ povedal Pellegrini. Na otázku či je to pravda a je gay, odpovedal premiér jasné nie.

Šéfredaktorkou načítanejšieho týždenníka u nás bola donedávna Katarína Šelestiaková, ktorá však mala podľa Denníka N podať výpoveď. Dôvodom bol zásah do obsahu celého rozhovoru, zo strany vydavateľa. Otázka o Pellegriniho sexuálnej orientácii sa pritom v rozhovore nakoniec neobjavila. „Líder strany, ktorá prostredníctvom čelných predstaviteľov bojuje proti LGBT a do omieľania otvára marginálne hodnotové otázky, zjavne sa vymedzujúc vo vzťahu k sexuálnym menšinám, by mal zvládnuť otázky týkajúce sa jeho orientácie. Ak nie je na konfrontáciu s takouto otázkou pripravený a následne prepadne panike, je to len dôkaz, že sme trafili klinec po hlavičke a máme v talóne ďalší skvelý rozhovor,“ napísala vo svojom komentári Šelestiaková.

Týždenník pritom vlastní cez vydavateľstvo News and Media Holding finančná skupina Penta, ktorá sa však obhajuje, že do obsahu svojich médií nezasahuje. Tvrdil to aj Jaroslav Haščák, šéf Penty počas výpovede na súde s Kočnerom v prípade vraždy Jána Kuciaka. Samotná šéfredaktorka sa k celej situácii zatiaľ odmieta bližšie vyjadriť, isté však je, že rozhovor nevyšiel tak, ako bol pôvodne robený a konrkétna otázka v ňom chýba. Na internete sa objavilo aj video s časťou tohto rozhovoru, ktorá nebola vydaná. Vo svojom článku toto video uverejnil aj Denník N. Ľudia v diskusiách si pritom často Pellegriniho zastávajú a tvrdia, že jeho sexuálna orientácia je v konečnom dôsledku iba jeho súkromnou záležitosťou. A ako to vlastne má, je to v konečnom dôsledku jeho vec. Ak by však patril medzi LGBTI komunitu, v rámci podpory by mal vyjsť s pravdou na svetlo sveta. Určite by to pomohlo nielen jemu, ale aj samotnej menšine.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor steDátum 19. februára 2020
reklama:
reklama:
reklama: