Pilot robil, čo mohol, aby sa dostal do kokpitu. Použil aj sekeru!

Zdieľať
Germany France Plane Crash
A Germanwings plane waits at the airport in Dusseldorf, Germany, Tuesday, March 24, 2015. A Germanwings plane from Barcelona crashed on its way to Duesseldorf over the French. (AP Photo/Martin Meissner)

Nemecká polícia v piatok potvrdila, že v rámci prehliadky bytu kopilota nenašli žiadne prevratné materiály ani list na rozlúčku.

Hlavný pilot zrúteného lietadla spoločnosti Germanwings sa po vymknutí z pilotnej kabíny pokúšal dostať naspäť aj pomocou sekery. Informujú o tom v piatok nemecké médiá odvolávajúce sa na zistenia francúzskych vyšetrovateľov, ktorí sa utorňajšou tragédiou v Alpách zaoberajú. Podľa denníka Bild zvukový záznam z čiernej skrinky zachytil, ako hlavný pilot vystupňoval svoje niekoľko minút trvajúce úsilie dostať sa kokpitu použitím sekery, ktorá sa na palube airbusu nachádzala.

Denník taktiež uviedol, že mladý kopilot Andreas Lubitz sa dlhodobo liečil pre hlboké depresie a navyše aktuálne mal „vážne problémy vo vzťahu“ s priateľkou. Polícia však v piatok potvrdila, že v rámci prehliadky Lubitzovho bytu nenašli žiadne prevratné materiály ani list na rozlúčku.

Lietadlo spoločnosti Germanwings sa v utorok narazilo do vysokohorského úbočia Álp na juhovýchode Francúzska. Na palube stroja Airbus A320 smerujúceho zo španielskej Barcelony do nemeckého Düsseldorfu bolo 150 ľudí, z ktorých nehodu nik neprežil. Podľa francúzskou prokuratúrou zverejnených údajov z takzvanej čiernej skrinky bol v čase nárazu stroja v kokpite iba kopilot, pričom hlavný pilot sa niekoľko minút neúspešne pokúšal o návrat do kabíny.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom