Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prekvapujúce fakty o obľúbených superhrdinoch

Hulk, Thor
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA/AP
reklama:
reklama:

Je to vták, je to lietadlo, je to… Pozrite sa na zaujímavé fakty o bojovníkoch proti zločinu, ktorí sú na scéne už niekoľko desaťročí.

Batman

https://www.rd.com/culture/surprising-superhero-facts/
SITA/AP

Verte tomu, alebo nie, skutočné meno Batmana – Bruce Wayne, nie je celkom vymyslené. Ide o spojenie dvoch mien – škótskeho národného hrdinu Roberta Brucea a Mad Anthonyho Waynea, hrdinu americkej revolúcie.

Spider-Man

Spider-Man-2_tcm25-392688
Foto: www.imgur.com

Hrdinu nevytvoril Stan Lee podľa pavúka, ale predlohou mu bol okrídlený hmyz, ktorého videl sa plaziť popri stene v sídle Marvelu. Uvedomil si však, že superhrdina by bol lepší, keby sa mohol pohybovať aj vertikálne.

Kapitán Amerika

In this film image released by Disney, Chris Evans, portraying Captain America, left, and Robert Downey Jr., portraying Tony Stark, are shown in a scene from "Marvel's The Avengers" (AP Photo/Disney, Zade Rosethal)
SITA/AP

Superhrdina, ktorého poznáme ako Kapitána Ameriku, sa volal najprv Super Američan. Keďže v tom čase bolo priveľa superhrdinov s menom super niečo, rozhodli sa ho premenovať.

Iron Man

This film image released by Disney shows, Iron Man, portrayed by Robert Downey Jr., left, and Captain America, portrayed by Chris Evans, in a scene from "The Avengers." Ahead of the release of next year’s “The Avengers: Age of Ultron” and “Ant-Man,” Marvel is hosting a special 45-minute presentation on Tuesday, Oct. 28, 2014, at the El Capitan Theatre in Hollywood. (AP Photo/Disney)
SITA/AP

Keď Tony Stark navrhol oblek Iron Mana, myslel pri tom na všetko, čo by superhrdina mohol potrebovať. Oblek dokáže zdvihnúť 100 ton, keď je v ňom jeho majiteľ.

Black Panther

BLACK PANTHER
SITA/AP

Tento superhrdina je prepojený s Kapitánom Amerikom. Obidvaja využívajú silu Vibrania v boji proti zlu. Čierny panter nosí uniformu vyrobenú z tohto kovu, Kapitán Amerika má z neho štít. Vibranium pochádza z domova Čierneho pantera – Wakandy.

Hulk

Hulk, Thor
SITA/AP

Hulka si všetci spájame so zelenou farbou, ale nebol taký vždy. Pôvodne bol šedý, keďže v tom čase sa šedá netlačila na papier veľmi dobre, zmenili mu farbu na zelenú.

Superman

Superman
Foto: www.imgur.com

Superman dokáže takmer čokoľvek, však? Zo začiatku to tak však nebolo, nelietal, iba skákal ponad vysoké budovy. Lietať začal kvôli ľahšiemu zanimovaniu.

Flash

Flash
SITA/AP

Superman je rýchlejší ako guľka, ale Flash je ako blesk. Je to najrýchlejší superhrdina. Superman ho raz porazil, ale išlo o charitatívne preteky, kde ho nechal Flash zvíťaziť.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 1. júna 2018Zdroj www.rd.com © Najky.sk
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: