10 najsilnejších superhrdinov všetkých čias

Zdieľať
Benedict Cumberbatch
SITA/AP

Ktorý zo superhrdinov je podľa vás najsilnejší? Odvtedy, čo na scénu vstúpil Superman, ľudia – nielen komiksoví fanúšikovia – diskutujú o tejto téme. Vedia lietať, sú neuveriteľne rýchli, vedia čítať myšlienky či pohľadom zničiť takmer všetko. Ktorý z nich je však ten naj?

  1. Green Lantern

Má v držbe „najsilnejšiu zbraň vo vesmíre“, prsteň, ktorý mu poskytuje schopnosti obmedzené iba jeho predstavivosťou. Jediný problém je v tom, že ako všetky skvelé veci, aj prsteň sa musí občas dobiť a zvyčajne je to v tej najnevhodnejšej chvíli.

  1. Flash

Barry môže bežať, premýšľať a konať rýchlejšie ako samotné svetlo. Môže sa tiež pohybovať v čase, skrz hmotu a získavať vedomosti neskutočnou rýchlosťou.

  1. Black Bolt

Viacerými superhrdinami bol opísaný ako jedna z najsilnejších bytostí vo vesmíre. Aj jeho šepot dokáže zlámať Hulkove kosti, výkrik by dokázal zničiť celú planétu.

  1. Franklin Richards

Syn dvojice z Fantastickej štvorky (Mr. Fantastic a Invisible woman) je považovaný za najsilnejšiu na Zem viazanú bytosť vo vesmíre Marvelu.

  1. Dr. Strange

Je považovaný za najvyššieho čarodejníka, ktorý sa mocou vyrovná Dr. Manhattanovi. Jediný problém je v tom, že je to človek hrajúci sa s kúzlami.

  1. Sentry

Je taký silný, že dokonca samého seba prekvapuje svojimi schopnosťami. Jeho slabosťou je však jeho krehká myseľ.

  1. Silver Surfer

Pri tomto týpkovi sa naskytá otázka, čo urobiť nedokáže, pretože dokáže toho naozaj dosť. Má prístup k takmer neobmedzenému množstvu energie z vesmíru. Je však trochu nevyvážený, inak by sa umiestnil vyššie.

  1. Superman

Jeden z najznámejších a najsilnejších hrdinov z dielne DC. O jeho schopnostiach nevieme všetko, pretože sa nikdy naplno neprejavil. Vždy je striedmy v ich používaní.

  1. Goku

Rozmýšľate, ako sa dostal na druhé miesto? Mali by ste vedieť, že žiadna hranica sily v jeho prípade neplatí.

  1. Thor

Boh hromu Thor je takmer neporaziteľný, je to bojovník v pravom slova zmysle. Okrem toho má kladivo, ktoré mu dáva skoro absolútnu kontrolu nad priestorom a časom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom