Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prezident Kiska plní sľuby! Pomohol desiatim rodinám so smutným osudom!

KISKA: Referendum preskúma Ústavný súd SR
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Prezident SR Andrej Kiska poèas vyhlásenie prezidenta SR k petícii za vyhlásenie referenda o ochrane rodiny. Bratislava, 3. september 2014. Foto: SITA/Ján Slovák
reklama:
reklama:

Andrej Kiska plní to, čo sľúbil vo svojej prezidentskej kampani. Svoj čistý mesačný plat rozdal desiatim rodinám, ktoré dostali po 525,09 eur.

Peniaze dostala rozvedená matka 14-ročného ťažko postihnutého dievčaťa, ktoré je pripútané na lôžko. Ona sama je onkologickou pacientkou s nádormi na pľúcach a žijú v spoločnej domácnosti s otcom dievčaťa. Ten sa však o ne vôbec nestará.

Peniaze dostala aj rozvedená dôchodkyňa starajúca sa o tri vnúčatá, ktoré jej boli zverené do náhradnej starostlivosti. Žijú veľmi skromne zo starobného dôchodku a detských prídavkov. Prilepší si aj rodina s otcom, ktorý trpí ochorením ALS. Muž je úplne imobilný, leží na polohovacej posteli a je napojený na dýchací prístroj. V domácej starostlivosti sa oňho stará manželka, starobná dôchodkyňa, spolu so synom.

KISKA: Úèas na festivale Pohoda

Desatinu Kiskovho platu dostane tiež päťčlenná rodina s tromi dcérami. Najstaršej, 14ročnej, bolo diagnostikované onkologické ochorenie pravej ramennej kosti. Prezident sa ďalej rozhodol pomôcť matke šiestich nedospelých detí, z ktorých najmladší, štvormesačný, je umiestnený do profesionálnej rodiny a tiež ťažko chorej matke s ochorením ALS, ktorej stav si vyžaduje 24 hodinovú starostlivosť.

Kiska finančne podporil aj štvorčlennú rodina so štvorročnou dcérkou, ktorej diagnostikovali nádor ľavej obličky, ďalej matku, ktorá má chronickú chorobu pohybového aparátu a teraz jej hrozí strata bývania. Desatinu platu dostala tiež štvorčlenná rodina s dvoma dcérkami, z ktorých jedna trpí mozgovou obrnou s obojstranným hydrocefalom, a rozvedená matka s piatimi deťmi, ktorá žije v sociálnom centre, keďže ich požiar pripravil o bývanie.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 15. septembra 2014Zdroj SITA, © SITA 2014, SITA/AP
K téme
reklama:
reklama:
reklama: