Prezident Kiska plní sľuby! Pomohol desiatim rodinám so smutným osudom!

Zdieľať
KISKA: Referendum preskúma Ústavný súd SR
Prezident SR Andrej Kiska poèas vyhlásenie prezidenta SR k petícii za vyhlásenie referenda o ochrane rodiny. Bratislava, 3. september 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

Andrej Kiska plní to, čo sľúbil vo svojej prezidentskej kampani. Svoj čistý mesačný plat rozdal desiatim rodinám, ktoré dostali po 525,09 eur.

Peniaze dostala rozvedená matka 14-ročného ťažko postihnutého dievčaťa, ktoré je pripútané na lôžko. Ona sama je onkologickou pacientkou s nádormi na pľúcach a žijú v spoločnej domácnosti s otcom dievčaťa. Ten sa však o ne vôbec nestará.

Peniaze dostala aj rozvedená dôchodkyňa starajúca sa o tri vnúčatá, ktoré jej boli zverené do náhradnej starostlivosti. Žijú veľmi skromne zo starobného dôchodku a detských prídavkov. Prilepší si aj rodina s otcom, ktorý trpí ochorením ALS. Muž je úplne imobilný, leží na polohovacej posteli a je napojený na dýchací prístroj. V domácej starostlivosti sa oňho stará manželka, starobná dôchodkyňa, spolu so synom.

KISKA: Úèas na festivale Pohoda
Prezident SR Andrej Kiska poèas diskusie na 18. roèníku multižánrového festivalu Bažant Pohoda. Trenèín, 11. júl 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubèo

Desatinu Kiskovho platu dostane tiež päťčlenná rodina s tromi dcérami. Najstaršej, 14ročnej, bolo diagnostikované onkologické ochorenie pravej ramennej kosti. Prezident sa ďalej rozhodol pomôcť matke šiestich nedospelých detí, z ktorých najmladší, štvormesačný, je umiestnený do profesionálnej rodiny a tiež ťažko chorej matke s ochorením ALS, ktorej stav si vyžaduje 24 hodinovú starostlivosť.

Kiska finančne podporil aj štvorčlennú rodina so štvorročnou dcérkou, ktorej diagnostikovali nádor ľavej obličky, ďalej matku, ktorá má chronickú chorobu pohybového aparátu a teraz jej hrozí strata bývania. Desatinu platu dostala tiež štvorčlenná rodina s dvoma dcérkami, z ktorých jedna trpí mozgovou obrnou s obojstranným hydrocefalom, a rozvedená matka s piatimi deťmi, ktorá žije v sociálnom centre, keďže ich požiar pripravil o bývanie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom