Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Príbehy o sluhoch – kriminálnikoch. Chceli sa pomstiť svojim pánom, tak sa ich pokúsili zabiť

Mary 1.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
listverse.com
reklama:
reklama:

Pán Black je mŕtvy a jeho vrahom nie je slečna Scarlet ani profesor Plumb. Bol to sluha, v zimnej záhrade s olovenou trubkou. Aj keď komorníci a sluhovia vôbec nie sú originálnymi podozrivými, je mnoho prípadov, kedy je sluha ten, kto spáchal trestný čin. Arthur Conan Doyle napísal o sluhovi, ktorý sa pokúsil okradnú svojho pána a skončil mŕtvy v diele The Adventure of the Musgrave Ritual. Herbert Jenkins v diele The Strange Case of Mr. Challoner tiež spravil zo sluhu hlavného zloducha. V roku 1928 však umelecký kritik S.S. Van Dine napísal pravidlá pre písanie detektívok a jedenáste pravidlo je, že vinníkom by nemal byť sluha, pretože je to príliš zrejmé. Mnoho spisovateľov odvtedy toto pravidlo porušilo. Ale tento článok bude o tých sluhoch, podvodníkoch a vrahoch, ktorí naozaj žili a toto pravidlo nedodržiavali.

Mary Roberts Rinehart

Mary bola americká autorka mysterióznych noviel. Tiež bola autorkou tak obľúbenej frázy: urobil to sluha (komorník). Príbehy o sluhoch- kriminálnikoch bohužiaľ nekončia v knihách. Po ceste do Belgicka pokračovala vo svojej plodnej spisovateľskej kariére. Potom v roku 1947 nastal v jej živote dejový obrat ako keby si ho sama napísala. Keď najala sluhu, miesto toho aby povýšila kuchára Reyesa, ktorý pre ňu pracoval 25 rokov, sa filipínčan Reyes rozzúril. Kým si Mary čítala, prišiel k nej a vytiahol na ňu zbraň. Z bezprostrednej blízkosti na ňu vystrelil. Našťastie pre Mary, zbraň zlyhala. S pomocou ostatných sluhov sa jej podarilo muža spacifikovať a jej život sa vrátil do starých koľají. V prípade tejto autorky, to nebol sluha, kto to urobil- bol to kuchár.

listverse.com

Eugene Butler

Pokojný život na farme, malé bezpečné mesto v Severnej Dakote- čo by sa mohlo pokaziť? Dokonca aj po všetkých tých rokoch vyšetrovania nemožno stále presne povedať, čo sa stalo na farme Eugena Butlera. Eugene bol samotársky muž, ktorý pomaly upadal do šialenstva a tvrdil, že si pre neho idú, nevedno kto. Až po jeho smrti boli objavené telá. Robotníci pri hĺbení pivnice zosnulého Eugena odhalili šesť mŕtvol. Všetky mŕtvoly boli bez odevu a všetky mali známky úderu vzadu na hlave. Telá neboli nikdy identifikované, ostáva stále tajomstvom, kto boli obete farmára. Hoci Eugene mal len priezvisko Butler (teda sluha), sú predpoklady, že jeho obeťami mohli byť jeho gazdiné, ktorým nechcel tak veľa platiť alebo pomocníci na farme, ktorí sa sami chceli zbaviť šialeného pána, ale na plán im prišiel a zabil ich skôr ako oni jeho.

listverse.com

Cicero

Cicero je tajné meno pre sluhu- špióna, ktorý predával počas II. svetovej vojny tajomstvá nacistom. Podľa zdrojov z odtajnených spisov CIA však Nemci nikdy nevyužili informácie, ktoré dostali od Cicera. V skutočnosti aj veľká časť peňazí, ktoré mu Nemci zaplatili, bola falošná. Jeho skutočné meno bolo Elyesa Bazna a bol to komorník britského ambasádora pre Turecko, Sira Hugha. Bazna napísal svoj príbeh v knihe Ja som bol Cicero. Kniha bola prevažne fiktívna a Bazna si nezískal uznanie a slávu. Naposledy sa o ňom hovorilo ako o chudobnom mužovi žijúcom v tureckej Ankare. Tento sluha to teda urobil, ale nie veľmi dobre.

listverse.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 7. apríla 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: