Problémový herec z markizáckeho seriálu: Najskôr drogy, chľast a teraz. Napadol recepčného v hoteli...

Zdieľať
Ján Alžbetkin (vpravo)
Ján Alžbetkin (vpravo) Foto: TV Markíza

Kopí si jeden problém za druhým. Kedysi pritom patril k nádejným slovenským hercom, ktorým predpovedali úspešnú budúcnosť v televíznom svete. Ján Alžbetkin bol jednou z hviezd markizáckeho seriálu Ordinácia v ružovej záhrade a spoločne s Nelou Pociskovou tvorili silný tandem nastupujúcej mladej generácie hercov. Potom však prišiel tvrdý pád a mladý umelec dnes zaujme prevažne svojim búrlivým životom, ako úspechmi na obrazovkách.

Posledný prúser sa odohral nedávno, keď sa Alžbetkin ubytoval v jednom z bratislavských hotelov. Tam mal vyvolať roztržku a dokonca zaútočiť na recepčného. Problém nastal, keď herec nemal na tvári napríklad ani rúško, ktoré je podľa nariadení vlády povinné nielen v exteriéroch, ale najmä v interiéroch. Alžbetkin sa však neobťažoval si ho nasadiť, na čo ho upozornil zamestnanec pracujúci na recepcii. Následne prišli privolaní muži zákona a upozornili ho na to, že nemá ochranu tváre. Herec síce potom odišiel na izbu, tu sa však celý príbeh nekončí, práve naopak. Otázkou je tiež, v akom stave bol bývalý predstaviteľ jednej z postáv markizáckeho seriálu. Podľa svedkov jeho komunikácia aj pohyb neboli úplne s kostolným poriadkom. Informácie o celom incidente priniesol denník Nový Čas.

Potom, ako najskôr Alžbetkin odišiel na izbu, sa neskôr vrátil. „Prišiel dole na recepciu a recepčnému sa začal vyhrážať, že na neho zavolá políciu, a že dostane a dá mu po papuli. Potom prešiel za recepčný pult, kde zamestnanca atakoval päsťami. Recepčný sa iba bránil. Po napadnutí sa Alžbetkin motal v okolí hotela, kde ho zastihli znovu privolaní muži zákona. Za napadnutie dostal na mieste blokovú pokutu. Polícia ho ešte odprevadila z priestorov hotela,“ povedal pre denník očitý svedok incidentu. Všetko navyše potvrdila aj polícia. „Vo štvrtkových nočných hodinách prijala polícia oznámenie na linku 158, v zmysle ktorého malo v jednom z hotelov dôjsť k fyzickému napadnutiu zamestnanca. Polícia toto oznámenie preverila a jeho hodnovernosť potvrdila. Po príchode na miesto hliadka zistila, že napadnutý zamestnanec neutrpel žiadne zranenia. Mužovi, ktorý zamestnanca napadol, bola za tento priestupok proti občianskemu spolunažívaniu uložená bloková pokuta vo výške 20 €, ktorú na mieste zaplatil,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková.

Alžbetkin je pritom známy aj tým, že mal v minulosti problémy s drogami. Práve potom, ako účinkoval v seriáli Ordinácia v ružovej záhrade sa liečil aj zo závislosti od omamných látok a pred niekoľkými rokmi ho zastavili policajti a následne hercovi zistili v dychu 1,63 promile alkoholu. Okresný súd Bratislava II mu naparil štyri mesiace s podmienečným odkladom na skúšobnú lehotu dva roky. Pred rokom sa oženil a s partnerkou má jedno dieťa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom