Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Profesor a archeológ Nikolay Ovcharov objavil v Bulharsku hrob upíra

3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.telegraph.co.uk
reklama:
reklama:

Muž prezývaný „Bulharský Indiana Jones“ našiel v ruinách Perperikonu v jednom hrobe kostru, ktorej hruď bola prepichnutá kolom.

Nikolay Ovcharov našiel počas vykopávania ruín Perperikonu v starovekej Trácii hrob upíra. Toto mesto začalo byť obývané 5000 rokov pred našim letopočtom, no objavené bolo len nedávno. Archeológ a profesor Ovcharov začal výkopové práce v Perperikonu v roku 2000. Na tomto mieste sa údajne nachádzal chrám Dionýza, starogréckeho a starorímskeho boha vína, vinohradníctva, úrody, plodnosti a zábavy.

Nikolay Ovcharov

Práve v Perperikone našiel Nikolay Ovcharov nielen spomínaný chrám, ale aj citadelu na kopci, pevnosť, svätyňu a sériu upírych hrobov. V jednom z týchto hrobov našiel stredovekú kostru zachovanú v pozoruhodne dobrom stave. Hruď kostry bola prepichnutá železnou časťou z pluhu, aby zlý človek nemohol vstať z mŕtvych v podobe upíra. Táto kostra pravdepodobne patrila mužovi vo veku 40 až 50 rokov. Podľa Ovcharova pochádzal hrob kostry z prvej polovice 13. storočia.

www.telegraph.co.uk
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 24. apríla 2018Zdroj www.telegraph.co.uk © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: