Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tento hrob je prikrytý betónovou platňou a obkolesený reťazami. Neuveríte, prečo to rodina nebožtíka spravila

Horizon33_2017 1 16_13 34 17.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
imgur.com
reklama:
reklama:

Matthew Halsall zomrel v roku 1854 v meste Castletown. Po tom, čo bol pochovaný, však jeho rodina počula náreky, ktoré sa ozývali z jeho hrobu. Zľakli sa, že bol muž pochovaný zaživa a rýchlo vykopali rakvu…

V časoch, keď Matthew zomrel, nebolo pochovanie zaživa ničím výnimočným. Medicína nebola na takej úrovni ako dnes a často boli za mŕtvych vyhlásení ľudia, ktorí len omdleli. Často sa stalo aj to, že keď rodina trúchlila pri svojom nebožtíkovi vystretom v truhle (čo trvalo aj niekoľko dní a telo sa začalo rozkladať), začuli zvuky vychádzajúce z jeho tela. Samozrejme, že v tom čase nevedeli, že ide o plyny, ktoré pri rozklade v tele vznikajú, a potešili sa, že ich milovaný je skutočne živý.

https://imgur.com/gallery/oNSou
imgur.com

Rodine muža menom Matthew Halsall sa stalo to, že počuli z jeho hrobu vychádzať zvuky. Keď však telo vykopali, nebožtík nejavil žiadne známky života, a tak rodina vydedukovala, že jediným spôsobom, ktorý by zvuky vysvetlil, je to, že je Matthew upír.

https://imgur.com/gallery/oNSou
imgur.com

A keďže jediným spôsobom, ako zabiť upíra, je vraziť mu kôl do srdca, rodina mu presne to aj urobila. Tým sa však protiupírske opatrenie neskončili. Na jeho hrob položili ťažkú betónovú platňu, aby upír nemohol ujsť z hrobu.

https://imgur.com/gallery/oNSou
imgur.com

Samozrejme, silného upíra by takáto platňa len tak nezastavila, a tak ešte rodina obkolesila hrob reťazami. Verilo sa totiž, že reťaze chránia pred zlými silami a duchmi.

Dnes už síce vieme, že zvuky, ktoré pozostalí počuli, boli pravdepodobne spôsobené unikajúcim vzduchom, no vieme si tiež predstaviť, ako museli tieto zvuky vplývať na ľudí pred vyše sto rokmi. Vedeli ste napríklad, že dnes sa zvyčajne do hrude nebohého vloží malá trubička, ktorou unikne vzduch z tela. Bez tejto praktiky by sme mali aj dnes veľa upírov.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 16. januára 2017Zdroj boredomtherapy.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: