Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

3 cintoríny, na ktorých sa vraj dodnes potulujú upíri

Background for Halloween
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Veľa ľudí sa zaoberá myšlienkou, že duchovia môžu naozaj existovať, niektorí dokonca tvrdia, že môžu existovať aj upíri. No väčšina ľudí pri takýchto poznámkach neudrží smiech. Nájdu sa aj takí, ktorí majú z toho strach. Nech to znie akokoľvek šialene či bláznivo, existujú určité miesta na svete, kde údajne strašia duchovia – upíri. V tomto prípade sú to cintoríny, ktoré majú vlastného upíra, resp. upírov.

Lafayette, Colorado

Z neznámych dôvodov niektoré náhrobné kamene doslova lákajú lovcov legiend. Nápis na jednom znie: „Čakám a sledujem vás.“ Theodore Fodor Glava bol prisťahovalec, ktorý zomrel na chrípku a jeho náhrobok mal jednoduchý nápis „Pán Glava“. Nanešťastie bol pochovaný v jednej rakve s Johnom Trandifirom, prisťahovalcom odsúdeným na večnosť kvôli svojmu úbohému pôvodu. Nejakým spôsobom v priebehu vekov vznikla legenda o upírovi Glavovi. Podľa legendy bol z Transylvánie, bol vysoký a chudý, s tmavými vlasmi a nezvyčajne dlhými nechtami. Čo môže byť lepší opis upíra? Keď si ľudia uvedomili, že vlastne majú v strede diania upíra, prebodli mu srdce kolom. Upíra zabili a dokonca z kolu vyrástol strom, ktorý stojí v strede hrobu dodnes.

Gothic scene with opened tomb
www.thinkstockphotos.comFoto: www.thinkstockphotos.com

Cintorín Svätej Márie, Dorset

Počas rozkvetu éry upírov ľudia verili, že ten, kto spácha samovraždu, sa po smrti stane upírom. Preto boli tieto hroby „zabezpečené“. Takže keď pracovníci v Dorsete exhumovali telo starého Doggetta, ostali šokovaní. Našli telo Williama Doggetta, ktorý spáchal samovraždu po tom, ako jeho zamestnávateľ prišiel na to, že sa snaží rozpredať jeho majetok. Po jeho smrti ho vraj ľudia videli strašiť v dome bývalého zamestnávateľa či ho videli s tvárou od krvi na cintoríne, kde uložili jeho telo a okrem iného mu nohy zviazali žltou stuhou, aby viac nevstal z mŕtvych.

Misty Overgrown Cemetery
www.thinkstockphotos.comFoto: www.thinkstockphotos.com

Cintorín Santa Paula, Mexiko

Tento starý cintorín je nielen krásny, ale aj strašidelný. Mnoho návštevníkov tu videlo duchov či iné nadprirodzené javy. Najhorší je však strom upírov. Kedysi podľa legendy ulicami Guadalajara kráčal upír. Najskôr pil krv zvieratám neskôr dojčatám. Vystrašení obyvatelia sa nakoniec zmobilizovali a upíra vystopovali. Zabili ho zabodnutím kola do srdca a dúfajúc, že už nevstane z mŕtvych, pochovali ho pod betónové bloky. Tieto dosky však záhadne popraskali kvôli stromu, ktorý vyrástol z kola zapichnutého do srdca upíra. Hovorí sa, že kto odreže vetvu zo stromu, uvidí, ako z rezu začne vyvierať krv. Obyvatelia veria, že ak strom narastie do takej veľkosti, že rakvu „vynesie“ na povrch, potom sa upír vráti a začne loviť živých.

Angel in the Cemetery
www.thinkstockphotos.comFoto: www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 14. septembra 2016Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: