Režisér Juraj Jakubisko: Náhla hospitalizácia!

Zdieľať
Juraj Jakubisko
Juraj Jakubisko Foto: SITA

Opäť má zdratovné problémy. Známy slovenský režisér Juraj Jakubisko skončil v nemocnici. Dôvodom však nie je koronavírus, ktorý momentálne sužuje celý svet, ale iné problémy, ktoré ho pripútali na nemocničné lôžko. Čo sa to deje s obľúbeným tvorcom legendárnej Perinbaby?

Jakubisko pritom v minulosti podstúpil transplantáciu srdca, po ktorej sa dlhé roky vyhýbal akýmkoľvek problémom so zdravím. Teraz sa však zdá, že mu osud pripravil ťažkosti s obličkami, čo potvrdil aj jeden z pacientov, ktorý sa s režisérom stretol. Pritom Jakubisko trávil čas v domácej izolácii, aby sa vyhol prípadným problémom s koronavírusom, keďeže pre transplantáciu patrí do ohrozenej skupiny ľudí. „On má umelo zníženú imunitu, aby mohol s tým srdiečkom žiť. Je to veľmi vážna situácia. Boli sme celý čas doma a s okolím sme sa snažili stretávať čo najmenej,“ povedala pre portál expres.cz Deana Jakubisková a dodala: „Verím, že už čoskoro bude lepšie.“

Jakubiskovcov pritom čaká náročný rok, keďže by po uvoľnení opatrení mala prísť do kín druhá časť a teda pokračovanie obľúbenej vianočnej rozprávky Perinbaba. Tej sa premiéra posunula práve pre pretrvávajúci lockdown, ktorý zatvoril kiná po celom svete. Do kín mala totiž prísť ešte v decembri, keď celé leto Jakubisko pracoval na jej dokončení. „Bolo to krásne leto, ktoré sme zasvätili dôsledným a náročným prácam. Venovali sme sa zvuku, obrazu, no najmä špeciálnym efektom. Ľudí v kinách dnes už nenadchne, ak niekto zmizne len tak. Na to sme si už zvykli. Je dôležité neustále udivovať diváka a dopriať mu skutočný vizuálny zážitok. V novej Perinbabe sa trikmi šetriť nebude,“ povedal v septembri režisér. Nakoniec si ju diváci vychutnajú až v novembri tohto roka, teda v predvianočnom období.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom