Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rodina z LA poriadne ušetrí vďaka tomu, že si takmer všetko dopestuje sama. Na tejto malej farmičke!

Horizon33_2015-9-23_10-50-18
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.youtube.com
reklama:
reklama:

V dnešnej predraženej dobe je ideálne mať svoju vlastnú záhradku, kde si môžeš čokoľvek dopestovať. Paradajky, papriky, uhorky, bylinky, čokoľvek, čo ti napadne a na čo máš chuť. Predstav si, že by si za zeleninu neminul počas celého roka jediné euro – je to krásna predstava, no nie je pre každého. Ten, kto je vlastníkom záhrady a snaží sa niečo dopestovať, vie, aká je to náročná práca a čo všetok si to vyžaduje. No rozhodne to stojí za to. Táto rodina z Los Angeles je príkladom toho, že keď sa chce, všetko sa dá…

Typická rodina, ktorá žije v Los Angeles sa preslávila niečim, čo by si zrejme nečakal. Toto miesto predstavuje ideálne podmienky pre život, no to, čo si tu vybudovala táto rodina je obdivuhodné. Na ploche 4500 stôp čo je 1372 m sa rozprestiera ich domáca farma, na ktorej sú schopní si ročne dopestovať viac ako pol tona potravín. Zeleninu v obchodnom centre zrejme táto rodina nekupuje vôbec. A dobre robí.

desktop-1442940110
www.viralnova.comFoto: www.viralnova.com

Mestské poľnohospodárstvo vzrástlo na popularite v posledných rokoch, pretože umožňuje ľuďom v prímestskom prostredí pestovať veľké množstvo potravín bez toho, aby sa ich farmy nachádzali na rozsiahlych poliach. Tieto malé, rodinné záhrady vyvracajú myšlienku, že potraviny musia byť dodané do mesta z priemyselných zariadení.

desktop-1442940113
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

To, čo rodina neskonzumuje, predáva na verande svojho domu. V priemere zarobia na predaji svojich potravín viac ako 20. tisíc dolárov ( 17. tisíc eur) Celkom výhodný obchod, čo povieš?

Miestni obyvatelia sú nadšení z toho, že majú zdroj čistých, ekologických potravín a zároveň záhradníci z celej krajiny  považujú tento spôsob pestovania  za nesmierny zdroj inšpirácie.

Chovajú aj domáce zvieratá, aby ich zdroj potravín bol 100% prírodný. Geniálne!

Horizon33_2015-9-23_10-47-21
www.youtube.comFoto: www.youtube.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor VeronDátum 23. septembra 2015Zdroj www.youtube.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: