Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Sci-fi skutočnosťou: Zvládneš výlet do vesmíru?

Horizon33_2016 3 15_9 18 20.png
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: spacemanchampionship.com

Pamätáš si, keď ťa v detstve lákala hviezdna kariéra astronauta, ale dospeláci ti vraveli, že  keď vyrastieš, bude sa do vesmíru chodiť na výlety? Nechceme nič hovoriť, ale aj v tomto bode mali pravdu… Spĺňaš však podmienky na to, aby ťa pustili na výlet do vesmíru?

1. Máš čistú a pozornú myseľ

Ako astronaut musíš mať perfektnú disciplínu vo svojej hlave, myšlienkach a musíš dokonale   ovládať svoje reflexy. Len si to predstav, ako počuješ z vysielačky: „Čaká nás veľmi náročné pristátie na tento novej planéte……. posádka, pozrite, kométa! Želajte si niečo….“ Pokiaľ sa vieš pár hodín sústrediť, aj keď uvidíš fascinujúce zákutia vesmíru, poznač si prvý bod.

Horizon33_2016 3 15_9 15 47.png
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

2. Fyzické schopnosti

Dobrý astronaut musí splniť pokročilejšie a náročnejšie fyzické testy. Dokážeš odbehnúť, zaplávať, odbicyklovať, zdolať prekážkovú dráhu a ani po tom všetkom nevyvrátiš včerajší obed na rotačnom trenažéri? Blahoželáme! Daj si druhý plusový bod, naštuduj si mená najbližších hviezd a môžeš letieť do vesmíru so Spaceman.

3. Miluješ techniku

Ovládanie drona ti ide lepšie, ako ovládanie televízora. 7G chceš radšej prežiť na vlastnom tele, ako na telefóne a veríš si, že by si odpilotoval lietadlo lepšie, ako väčšina hollywoodskych hercov. Spĺňaš? Skvelé, získavaš tretí bod.

Horizon33_2016 3 15_9 16 15.png
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

4. Nebojíš sa výšok

Miluješ výhľady, panorámy a vysoké miesta z kade vidieť celý svet? Myslíš si, že sa ti ani pri pohľade z výšky 100 kilometrov nad zemou nezatočí hlava? Dopíš si štvrtý bod.

5. Nebojíš sa výziev a dobrodružstva

Astronauti zažijú situácie a uvidia svet z perspektívy, ktorú si zatiaľ môžeš akurát tak   predstavovať. Vždy ťa lákali zážitky, o ktorých tvoji kamoši ani nesnívali? Patríš medzi dobrodruhov, ktorí musia všetko vidieť, počuť, zažiť, ochutnať a vyťažiť zo všetkého maximum?

Horizon33_2016 3 15_9 19 40.png
spacemanchampionship.comFoto: spacemanchampionship.com

Už neváhaj ani jednu ani svetelnú hviezdnu stotinu! Prihlás sa do Spaceman championship a vyhraj letenku do vesmíru v hodnote 150 000 dolárov! Pozbieraj dosť odvahy a ukáž, že na to máš.

V štyroch rôznych etapách Spaceman preverí limity nielen ľudského tela, ale aj psychiky a   motivácie. Nad celou súťažou budú dohliadať odborníci, ktorí rozhodnú, kto získa letenku na   suborbitálny let v hodnote 150 000 dolárov.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 22. marca 2016
K téme