Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Sexi ženy v pozadí politikov. Bez týchto žien by si ministri ani neškrtli…

Zuzana Eliášová, Katarína Svrčeková, Zuzana Drobová (zľava)
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zuzana Eliášová, Katarína Svrčeková, Zuzana Drobová (zľava) Foto: archív NAJKY
reklama:
reklama:

Nie nadarmo sa hovorí: Za každým mužom hľadaj ženu. To si uvedomujú aj politici a najmä ministri, pre ktorých sú najdôležitejším človekom ich hovorkyne. Preto sme sa pozreli na tie, ktoré sa objavili aj v novej vláde. Ministerstvá totiž novinári zahlcujú otázkami denno denne a práve úlohou hovorkýň, či riaditeliek tlačových odborov je komunikovať tak, aby bolo všetko v najlepšom poriadku.

Okrem toho, že musia mať adekvátne vzdelanie, musia mať aj profesionálne vystupovanie a príjemný vzhľad. Možno to vyznie mierne sexisticky, avšak práve oni sa objavujú na obrazovkách televízií niekedy častejšie, ako samotní ministri. Pretože práve oni sú akýmisi tvárami rezortov, ktorým vo väčšine prípadov šéfujú muži. Príkladom je dlhoročná pravá ruka Richarda Sulíka. Katarína Svrčeková bola donedávna hovorkyňou strany Sloboda a Solidarita, avšak potom, ako sa šéf strany stal ministrom hospodárstva, prešla spoločne s ním na tento rezort aj ona, kde je riaditeľkou celého komunikačného odboru. Sympatická blondínka sa v jeho pozadí pohybuje dlhé roky a loď neopustila ani potom, ako SaSke začali klesať preferencie.

Zuzana Eliášová je hovorkyňou ministerstva zdravotníctva a prežila už dvoch ministrov. Prišla počas šéfovania Tomáša Druckera, prežila aj Andreu Kalavskú a zatiaľ sa drží aj za ministrovania Mareka Krajčího. Spravodlivosť zasa okupuje kučeravá Zuzana Drobová, ktorú si zapamätáte vďaka jej ohnivej ryšavej hrive. Všetky tieto dámy sú hlasom ministerstiev a častokrát sú to oni, ktoré sú akýmsi pojítkom medzi ministrom a verejnosťou. Ich práca pritom nie je rozhodne jednoduchá. Sviatok-nesviatok, ak sa niečo udeje, musia v plnej zbroji nastúpiť do práce. Čo teda napríklad baví na spolupráci so Sulíkom Svrčekovú? „Je neúnavný, veľmi motivujúci a aj po siedmich rokoch denno-dennej spolupráce vie byť plný prekvapení. Nie je len „excel“, ako sa o ňom hovorí, dokáže nadchnúť nielen seba, ale aj svoje okolie. Práca pre Richarda Sulíka nikdy nebude rutina,“ povedala pre NAJKY šéfka komunikačného odboru na ministerstve hospodárstva Katarína Svrčeková.

Ktorá hovorkyňa je podľa vás najkrajšia?

Zuzana Eliášová, Katarína Svrčeková a Zuzana Drobová

Zuzana Eliášová, Katarína Svrčeková, Zuzana Drobová (zľava)
Zuzana Eliášová, Katarína Svrčeková, Zuzana Drobová (zľava)Foto: archív NAJKY
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

reklama:
reklama:
reklama: