Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Šialené zbrane z histórie. Ako toto mohlo niekomu napadnúť?

Horizon33_2016 10 28_11 28 44.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
youtu.be

História ľudských vojen je obsiahla. Všetci poznáme meče, pušky, delá, ale sú tu aj zbrane, o ktorých ste pravdepodobne doteraz nepočuli.

PARNÝ KANÓN

V roku 214 pred naším letopočtom Rimania tiahli na Sicílske mesto Syrakúzy, ktoré chceli dostať pod kontrolu. Mali prevahu, ale nanešťastie aj neuveriteľného súpera- Archimeda. Rimania mohli skúšať hádzať na mesto hocičo, Archimedes bol vždy tri kroky pred nimi. Archimedes mal zbraň, ktorej stačilo málo- pár kvapiek vody a spálila všetky nepriateľské lode vo vzdialenosti 150 metrov. Zbraň alebo zariadenie bolo veľmi jednoduché. Medená rúra zahrievaná uhlíkmi s ílom ako projektilom. Keď bola rúra dosť horúca, vpichlo sa malé množstvo vody do rúrky. Voda sa okamžite vyparila a vystrelila projektil na cieľ. Pri náraze projektil z ílu explodoval a postriekal horiacou chemikáliou drevené lode.

BOMBOVÉ MAČKY

Do roku 2014 o nich svet nevedel, až na Franza Helma, muža, ktorý ich vymyslel niekedy okolo roku 1530. Helm napísal mnoho rád, ako útočiť na nepriateľov. Radil obliehajúcej armáde, aby našla mačky z mesta. Potom bolo treba na mačku pripevniť bombu. Keďže mačky sa zvyknú vracať domov, podpálili by si tak svoje mesto.

ŠTÍT NA PUŠKU

Kráľ Henrich VIII. Mal v 16. storočí kopec nápadov a tak jeho armáda mala hviezdice, tri pištole a jeho kráľovská výzbroj obsahovala aj 46 štítov na pištole. Štíty boli drevené a z ich stredu trčala pištoľ. Každá bola niečím iná, ale aj tak boli štíty skôr na okrasu.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:English_-_Gun_Shield_-_Walters_511414.jpg
commons.wikimedia.org

SEKEROPUŠKA

Každá civilizácia mala rada ostrie a pušky s ostrím boli veľmi zaujímavé a aj nebezpečné. V múzeu v Drážďanoch sa nachádza zbraň z obdobia 15-16. Storočia. Ide o sekeropušku. Tento krásny ornamentálny kúsok mohol vyť použitý ako sekera a keď sa odstránila hlava sekery, zbraň slúžila ako puška.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 28. októbra 2016Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme