Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Skončili! Známa slovenská reštaurácia povedala dosť. Týchto politikov už nikdy neobslúžime…

Igor Matovič
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Igor Matovič Foto: SITA
reklama:
reklama:

Toto sme tu zrejme ešte nemali. Pandémia koronavírusu zasiahla najviac zrejme gastronomické odvetvie, kedy boli prevádzky ako kaviarne, či reštaurácie dlhé mesiace zatvorené a ľudia nemohli sedieť nielen na terasách, ale najmä v interiéroch. Jedna z bratislavských prevádzok sa však rozhodla pre poriadne nečakaný krok.

Politici posledný viac ako rok rozhodovali o tom, aké budú opatrenia, ktoré prevádzky a za akých podmienok môžu fungovať. Po pol roku sa dnes konečne otvárajú aj interiéry barov, či zariadení s občerstvením. Dunajský pivovar, ktorý sídli na brehu Dunaja z petržalskej strany sa však rozhodol, že väčšinu politikov z vládnej koalície neobslúži. Vznikol tak poriadne obsiahly blacklist ľudí, ktorí sedia nielen vo vláde, ale aj v parlamente. Čo ich viedlo k takémuto razantnému kroku? „Tak ako väčšina z vás milí členovia Vlády Slovenskej republiky, tak aj my sme fanúšikmi vizuálnych pomôcok. Tu máme tú základnú pre náš personál aby ste boli opoznaní, predsa cez tie rúška v médiách vás nie každý pozná podľa tváre. Blacklist, keď chcete zoznam neželaných hostí sme rozšírili o štátnych tajomníkov a o nespornú ikonu pandémie @marek_krajci_nrsr,“ napísali k fotografii kompetentní z podniku.

Dôvodom ich rozhodnutia sú zrejme opatrenia, ktoré vláda zaviedla a pre pandémiu takmer položili na kolená väčšinu gastro prevádzok, ktoré už po uvoľnení ani neotvoria. Častokrát boli navyše opatrenia neprehľadné a navyše aj pomoc bola nedostatočná, na čo doplatili mnohí podnikatelia. Kto sa dostal na čiernu listinu známej reštaurácie? Príkladom je samozrejme bývalý premiér Igor Matovič, ale aj exminister zdravotníctva Marek Krajčí, či terajší predseda vlády Eduard Heger. Na zozname však chýba napríklad Boris Kollár, ktorý je predsedom parlamentu. Prečo sa nedostal na blacklist aj on?

Týchto politikov už v reštaurácii neobslúžia
Týchto politikov už v reštaurácii neobslúžiaFoto: Dunajský pivovar
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

reklama:
reklama:
reklama: