Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Skutočný hororový príbeh, ktorý sa stal na Halloween

Ghost 518322_640.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
pixabay.com
reklama:
reklama:

Peter Fabiano

Bolo 31. októbra 1957, keď sa Peter a Betty Fabianoví práve pripravovali do postele, ale vyrušil ich zvonček. Bolo po 23:00, čo bolo trochu neskoro na to, aby deti chodili ešte po domoch a pýtali si cukríky, ale Peter neochotne zamieril dole schodami a cestou si zobral misku so sladkosťami. Bol to predsa Halloween a on nechcel sklamať nejaké dieťa. Ale keď otvoril vchodové dvere, zažil životný šok.

Na prahu jeho dverí stála dospelá žena v modrých rifliach a s lacnou maskou a ukazovala mu dno prázdnej papierovej tašky. Hore na poschodí Betty začula nejaký hlasný zvuk a vzápätí škrípanie pneumatík auta. Utekala dole, kde našla svojho manžela, ako leží na podlahe pred otvorenými dverami, lape po dychu a krváca z hlbokej rany na hrudi.

Ghost 518322_640.jpg
pixabay.com

Peter bol mŕtvy skôr ako sa dostali do nemocnice. Polícia bola zhrozená a bezradná. Peter Fabiano pracoval ako kaderník v San Fernando Valley. Nemal žiadnych nepriateľov, teda aspoň nie takého, ktorý by ho mohol chcieť zabiť. Čím dlhšie polícia pátrala a vyšetrovala, tým bol celý prípad prekrútenejší a zložitejší. Dva týždne po chladnokrvnej vražde polícia zadržala 40-ročnú Joan Rabelovú, ktorá kedysi pracovala v jednom z Petrových salónov. Táto žena z nejakého dôvodu klamala, že v čase Petrovej smrti bola vonku. Ale keďže za klamanie sa ľudia neodsudzujú a žiadne iné dôkazy polícia nemala, museli Joan prepustiť.

O mesiac neskôr anonymný volajúci nasmeroval políciu na istú prenajatú skrinku v obchodnom dome. Polícia išla tip preveriť a v skrinke našli revolver 38, ktorý po balistickej previerke zodpovedal guľke, ktorá sa našla pod Petrovým srdcom.

Skrinka však nepatrila nikomu známemu a na veľký žiaľ polície ani Joan Rabelovej. Skrinku si prenajala žena menom Goldyne Pizer, ktorá pracovala v miestnej detskej nemocnici a neexistovalo žiadne spojenie medzi ňou a Fabianovcami, či ich priateľmi a známymi. Polícia mala dôkaz- vražednú zbraň, ale nemala motív, vlastne prípad sa ešte viac zamotal.

Skull and crossbones 2077852_640.jpg
Foto: www.imgur.com

Ale Goldyne sa zľakla a začala rozprávať. Ukázalo sa, že Goldyne a Joan boli milenky. Počas niekoľkých mesiacov Joan hovorila Goldyne o mužovi menom Peter Fabiano, ktorého nazývala ako stelesnené zlo a hnus. Joan rozprávala svojej milenke nepríjemné príbehy o Petrovi a o jeho správaní, o tom ako zneužíval svoju ženu a podobne. Tak začala Goldyne nenávidieť muža, ktorého nikdy nestretla a ktorý jej nijako neublížil.

Goldyne veľmi ochotne prisľúbila Joan, že jej pomôže Petra zabiť. Goldyne si za Joanine peniaze kúpila revolver a spolu odišli na Halloween k jeho domu. Goldyne sa však tak triasla so zbraňou v ruke, že musela použiť aj druhú ruku, aby vôbec stisla kohútik zbrane, ktorou mierila Petrovi na hrudník.

Clown 1651887_640 1.jpg
pixabay.com

Otázkou ostávalo niečo, čo Goldyne vysvetliť nevedela a nemohla- prečo Joan strávila dlhé mesiace postupným zasievaním nenávisti k Petrovi do hlavy svojej milenky? Odpoveď sa objavila náhle. Joan bola milenkou aj Petrovej manželky Betty a zdalo sa, že chce Petra dostať z postele svojej milenky.

Počas súdu sa Joan stále prehlasovala za nevinnú a Goldyne sa odvolávala na šialenstvo a nepríčetnosť. Obe nakoniec súhlasili s obvinením z vraždy druhého stupňa a doživotným väzením.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 16. mája 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: