Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Strašidelné fakty o hororovom filme „V zajatí démonov“ 3. časť

Demoni.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

V Zajatí Démonov je hororový film, ktorý ukázal, že staromódne desivé strašenie môže byť tisíckrát účinnejšie ako krv a vraždenie. Patrick Wilson a Vera Farmiga sa stali najkrajšou dvojicou lovcov duchov a ukázali, že čo sa týka paranormálnych javov, pravda môže byť divnejšie ako fikcia. Film nadchol a zároveň vydesil divákov natoľko, že niet divu, že tak skoro prišlo pokračovanie. Tu je pár faktov z filmu Jamesa Wana, o ktorých ste pravdepodobne netušili.

11. Režisér James Wan a jeho priateľ a scenárista Leigh Whannell sa stali niečím ako hororová dvojica snov, dokedy prvý film Saw uzrel svetlo sveta v roku 2004. Pár pokračoval v spolupráci na nadprirodzenom príbehu Dead Silence v roku 2007 a na prvých dvoch kapitolách úspešného Insidious. Potom sa dvojica rozdelila a už sa ich cesty viac nestretli, hoci mnohí čakali, že budú spolupracovať práve na filme V Zajatí Démonov. Wan sa neskôr vybral inou cestou (Rýchlo a zbesilo 7 či Aquaman), kým Whannell ostal v svete plnom záhad a paranormálnych javov a v roku 2015 obsadil režisérsku stoličku Insidious 3.

12. Je známou marketingovou taktikou pri filmoch tohto druhu, že filmový zvuk je oveľa desivejší ako by bol v skutočnosti a že často práve zvukový podmaz dodáva všetkému tú správnu desivú atmosféru. Reklama, ktorú získal film na Filipínach práve vďaka zvukovým efektom je úžasná. Podľa správ niektoré kiná na ostrove v Juhovýchodnej Ázii boli nútené prizvať katolíckych kňazov, aby požehnali divákov pred premietaním filmu. Vyzerá to tak, že niekoľko z divákov na Filipínach predtým pri sledovaní hororu pocítilo prítomnosť negatívnej energie a tak boli povolané duchovné sily.

The levitation scene in the conjuring.jpg
screenrant.com

13. Na soundtracku sa podieľal aj herec Ryan Gosling. Herec zastáva vedľajší post ako frontman indie-rockového dua Dead Man´s Bones a asi ani netušil, že jeho hlas sa raz ozve pri horore V zajatí démonov. Pieseň In the Room Where You Sleep pochádza z albumu z roku 2009 a vo filme sa objaví v 112. minúte.

14. Ďalším dôkazom o tom, aký je film strašidelný je fakt, že film dostal vekový rating R, aj napriek tomu, že sa v ňom nevyskytuje nahota, sex a dokonca aj úroveň násilia a hrubosti je nízka. Všetci v štábe dúfali, že film dostane pozíciu PG-13 a bude prístupný veľkému množstvu divákov. Film však dostal označenie R preto, že je naozaj príliš desivý, aby dostal niečo iné. Režisér Wan a celý jeho tím sa museli zmieriť s tým, že ich film skrátka nie je dostupný pre veľkú časť ich potenciálneho publika, ktoré je na film primladé. Veľa ľudí si myslí, že ak by film získal označenie PG-13, jeho zisky a úspechy by boli nepochybne ešte väčšie.

15. Produkcia filmu zažívala paranormálne javy aj pri natáčaní filmu. Museli mať nervy z ocele, keď točili skutočný príbeh o démonoch a pritom niektorí z nich mali pocit, že zažívajú niečo desivé a nadprirodzené. Režisér Wan prezradil, že keď raz večer pracoval na scenári, jeho šteňa začalo z ničoho nič štekať a zízať na prázdnu stenu v izbe. Bratia Hayesovci povedali, že počas ich telefonátov s Lorraine Warrenovou bolo počuť zvláštne zvuky a často sa spojenie prerušilo. Okrem toho, keď skutočná rodina Perronových navštívila natáčacie miesto v Severnej Karolíne, matka Carolyn povedala, že pocítila prítomnosť rovnakej temnej energie ako v 70. rokoch.

A terrified lili taylor in the conjuring.jpg
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor vdanisovacentrum-skDátum 13. októbra 2017Zdroj screenrant.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: