Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Študenti umenia vytvorili 100 zaujímavých nanukov. Určite by ste ich však nezjedli

Nanuky.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Videli ste už nanuky, ktoré sa nedajú jesť? Presne také vyrobili študenti, ktorých cieľom bolo poukázať na znečistenie vôd. Takto sa im to podarilo.

Hung I-chen, Guo Yi-hui a Cheng Yu-ti, traja študenti z Národnej taiwanskej umeleckej univerzity, vytvorili úžasný umelecký projekt – 100 nanukov, ktoré boli naplnené prachom, špinou, odpadom a iným neporiadkom. Voda pre každý nanuk bola zozbieraná zo znečistených miest priamo na ostrove.

Nanuky2.jpg
Foto: www.imgur.com

100 vzoriek pochádza zo 100 rôznych jazier, riek a pláží, ktoré dodávajú každému kusu jedinečnú „chuť“. Vzorky vody sa najprv zmrazili a potom sa vytvorili v polyesterovej živici. Každý dostal vlastný obal. Projekt, jednoducho nazvaný „Nanuky znečistených vôd“, bol vytvorený v reakcii na zvýšenie znečistenia vody v celom Taiwane.

Nanuk.jpg
www.youtube.com

Taiwanský rýchly hospodársky rast a urbanizácia priniesli revolúciu v krajine, ale tiež viedli k nárastu znečistenia a odpadkov. Veľa z nich končí v jazerách a potokoch. Študenti povedali, že dúfajú, že ich projekt zvýši povedomie ľudí o tomto probléme. Od svojho vzniku sa stal skutočne virálnym. Dokonca sa dostal na umeleckú výstavu v Taipei.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 14. septembra 2017Zdroj www.upworthy.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: