Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Surová Dcérka: Nikto by sa nemal báť povedať, čo má na srdci

Img_9976gg.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Nebojí sa povedať svoj názor na život a jeho rôzne sféry. Vegánstvo sa pritom netýka len jej stravy, ale je súčasťou jej životného štýlu. Rozhovor s youtuberkou Surovou Dcérkou vás určite naladí k tomu, ako byť sám sebou, povedať svoj názor a naladiť sa na život v pozitívnej vlne.

Na tvojom kanáli človek o vegánstve nájde čokoľvek – od kníh, cez kozmetiku, podniky, príhody a dokonca aj recepty. Odkiaľ berieš inšpiráciu a motiváciu na všetky tieto videá a s akým ohlasom sa u nich stretávaš?

Inšpiráciou je život. Človek postupne rieši ďalšie a ďalšie veci, keď sa stane vegánom. Príde na to, že nechce kozmetiku testovanú na zvieratách. Chce kvalitné knihy, v ktorých nájde vedecky podložené informácie alebo dobré recepty. Ja som si týmto prešla a prechádzam, takže to len zdieľam, lebo viem, že to pomôže ďalším ľudom.

Img_2300 copy.jpg
Surová Dcérka

Keďže si aj cestovateľka, ktorá krajina ťa najviac upútala svojim prístupom k vegánstvu, a ktorá ťa naopak sklamala?

Ak mám hodnotiť prístup k vegánstvu, tak Nemecko je u mňa zatiaľ na vrchole. Rastlinná strava je v takom Berlíne veľmi dostupná. Najťažšie sa mi stravovalo zase v Japonsku. Ovocie či zelenina sú tam dosť drahé, vegánskych reštaurácií je menej. Ale zachraňovali to všadeprítomné uhorkové maki. To mám rada, takže sa to dalo zvládnuť.

Img_2988.jpg
Surová Dcérka

Tvoj kanál je venovaný prevažne zdravému jedlu či raw strave. Prezradíš nám nejaký jednoduchý vegánsky recept? Máš svoje najobľúbenejšie jedlo?

Momentálne mám najobľúbenejšie jedlo baklažánovo – rajčinové rizoto na červenom víne. Ale jednoduchý recept sú napríklad avokádové cestoviny. Robím ich na rôzne spôsoby. Buď si spravím hladkú avokádovú omáčku alebo klasické guacamole s koriandrom a pridám penne alebo makaróny. Na hladkú omáčku rozmixujte jedno avokádo s 200ml sójového mlieka, pridáme 15g čerstvej bazalky, šťavu z citróna, soľ, čierne korenie, hojne lahôdkového
droždia, ktoré dodá trochu syrovú chuť. Do tejto omáčky rada dávam celozrnné špagety alebo penne, opečené lahôdkové tofu a ďalšiu grilovanú zeleninu.

29339739_10216337435726388_7028020188066873344_n.jpg
Surová Dcérka

Na Youtube si Surová dcérka – miluješ vegánsku stravu, ale aj vyjadriť sa surovo o živote, čo v dnešnom Youtube svete chýba. Čo ťa vedie k tomu nebáť sa vyjadriť svoj názor na náboženstvo, či iné sféry, na ktoré ľudia reagujú často protichodnými názormi?

Ja vnímam, že by malo byť prirodzené vyjadriť sa a byť vypočutý bez nejakého strachu, čo si kto pomyslí alebo povie. Ale viem, že veľa ľudí radšej svoj názor nepovie. Ja sa nebojím, lebo som prišla na to, že vlastne nie je čoho sa báť. Cítim, že nám chýba veľa tolerancie a myslím, že tú vieme vybudovať len, ak ukážeme svoj názor, svoju inakosť. Príde mi to spravodlivé. Nikto by sa nemal báť povedať, čo má na srdci.

Img_3662 copy.jpg
Surová Dcérka

Vieme, aké videá točíš, no nevieme si predstaviť, na ktoré by si si netrúfla, prípadne by ťa vôbec nebavili. V ktorej Youtube téme si nevieš samu seba predstaviť?

Nie som komik ani zabávač. Takže rôzne pranky, scénky a iný humor sú asi pre mňa najďalej. Aj keby som niekedy chcela priniesť viac humoru, v živote mám zábavy veľa, nie som na to ten správny človek skrz youtube.

Img_2523 copy.jpg
Surová Dcérka

Čo by si poradila tým, ktorí rozmýšľajú o tom, že zmenia svoj životný štýl a začnú napríklad s vegánstvom?

Aby si poriadne naštudovali, ako sa správne stravovať. Koluje veľa mýtov o proteínoch, o vitamíne B12 atď., takže je dôležité mať dobré zdroje a preveriť si všetko. Skvelé je začať hlavne postupne, najskôr možno nejakým rastlinným dňom, potom prechádzať na vegetariánstvo, odtiaľ postupne na vegánstvo. Podľa mňa je dôležité neponáhľať sa, aby mal človek čas zorientovať sa v informáciách, v receptoch, novom jedálničku…

Img_9976gg 1.jpg
Surová Dcérka

Leto je už v plnom prúde, chystáš nejaké špeciálne letné videá, na ktoré sa môžeme tešiť?

Toto leto mám veľa práce aj pomimo youtube, takže nič špeciálne na natáčanie nepripravujem. Novinky skôr prídu na jeseň a teraz sa budem snažiť pridávať videá aspoň nejako pravidelne.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor StankaDátum 25. júla 2018Zdroj Surová Dcérka © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: