Tajomný tvor, ktorý sa túla asutrálskou divočinou - Yowie!

Zdieľať
Yowietitulna.jpg

Medzi domorodcami, žijúcimi na území Austrálie, taktiež kolovali rôzne legendy o rozličných desivých aj nedesivých tvoroch. Keď do Austrálie v 18. storočí priprávali prví Briti, domorodí Aborigéni ich vystríhali pred bytosťou menom Yowie. Príbehy o tomto chlpatom humanoidovi, žijúcom v lesoch, kolovali medzi kmeňmi už od dávnych čias. Bol však známy pod rôznymi menami, ako je napríklad Yahoo, Yaroma, Quinkin či Wawee. Vyspelá civilizácia, prichádzajúca z Európy, týmto podľa nich výmyslom nechcela veriť, avšak všetko sa zmenilo v okamih, keď jeden z prisťahovalcov v roku 1790 skutočne zazrel veľkého a chlpatého tvora. Od tohto momentu začali svedectvá len pribúdať…

Opis Yowieho

Yowieho poznáme z aborigénskeho folklóru, kde ho ľudia opisovali ako tvora, podobného opici s červenými očami, ktoré sú čudne umiestnené na bokoch jeho hlavy. Folklór taktiež rozprával a vytváral obraz niekoľkých humanoidov s chlpatými hruďami, ktorí údajne žili na kontinente ešte predtým, než tam dorazili samotní Aborigéni, ktorých berieme ako domorodý kmeň Austrálie.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Yowie statue Kilcoy Queensland.JPG

Príbehy ich zobrazujú ako nebezpečné beštie, ktorých sa treba báť. Legendy však opisujú niekoľkých odlišných tvorov. Yowie je údajne nočný tvor, ktorý sa živí aj ľudským mäsom.

Kniha Jonathana Swifta z roku 1726, Guliverove cesty, zahŕňa taktiež tvory menom Yahoo. Jedna z teórii tvrdí, že európsky osadníci si pretvorili originálne aborigénske slovo Yowie na fiktívne Yahoo. Niektorí výskumníci tvrdia, že Yahoo a Yowie sú tým istým tvorom. Yowie je častokrát porovnávaný s legendárnym Bigfootom zo Severnej Ameriky, keďže ich spája podobnosť s opicou a ľudské držanie tela na dvoch nohách. Yowie však údajne dosahuje výšku troch metrov.

Https://www.flickr.com/photos/tgerus/24032021532

Svedectvá o Yowiem

Stretnutia tohto tvora boli hlásené prevažne z austrálskych oblastí New South Wales a queenslandskom Gold Coast. Yowie sa však podľa svedkov údajne vyskytol aj v Novom Zélande. Európski osadníci začali stretnutia s týmto ľudoopom hlásiť už od 18. storočia a v priebehu času sa začali objavovať prípady, kedy Yowie napadal ľudí, domy, ale aj vozidlá.

Objavené boli aj stopy čudných veľkostí a tvarov, ktoré boli odliate. Dokonca sa v bráne miestneho farmára našla oddelená ruka či tlapa, ktorá patrila neznámemu tvorovi. Fotky ruky sa podarilo zachovať, no samotná laba bola vyhodená a na fotkách nie je žiaden predmet, ku ktorému by sa dala porovnať jej veľkosť.

Http://non aliencreatures.wikia.com/wiki/Yowie

Marc Downton stretol tvora počas cesty z Brown Mountain do Edenu. Tvora opísal ako 1,7 metra vysokú bytosť so širokými ramenami. Údajne bol celý čierny a pokrytý srsťou. Stojac zhruba 5 metrov od neho, sa tvor pozrel priamo na neho, čo Marc opísal ako najhrôzostrašnejší a najdesivejší zážitok v jeho živote.

Maria Speer zase videla podobného tvora v polovici 90. rokov 20. storočia. Bytosť, ktorá Marii skrížila cestu, bola hnedá, robustnej postavy so širokými ramenami a krátkym krkom. Tento Yowie kráčal taktiež po dvoch, no oproti predošlému meral až 2 metre. Keď tvor zbadal Mariu, utiekol do húštiny.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Blue_Gum_Forest_Blue_Sky.jpg

Muž menom Dean Harrison venoval celý svoj život lovu Yowieho. Tvrdí, že za celé tie roky prežil dve život ohrozujúce stretnutia s týmto tvorom. Deana tvor údajne zrazil k zemi a rozbehol sa na útek. Tvrdí, že Yowie dokázal utekať po strmých svahoch a vyhýbať sa všetkým prekážkam a stromom, napriek tomu, že bola hlboká noc. To ho viedlo k presvedčeniu, že Yowie dokáže vidieť v tme. Tohto tvora dokonca údajne videl aj niekdajší senátor Queenslandu, Bill O’Chee, ktorý na neho narazil počas kempovania v Gold Coaste.

Aj napriek skeptickým názorom sú vedci týmto prípadom otvorení a nevylučujú, že v austrálskej divočine sa môže pohybovať doposiaľ neobjavený druh čudesného tvora.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom