Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Takto zistíte, že vám váš pes dôveruje

Pes majitel pixabay 1.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
reklama:
reklama:

Ako blízko máte v skutočnosti ku svojmu chlpatému priateľovi? Dôveru psa si naozaj nezíska každý. Psy totiž majú šiesty zmysel, dokážu odhaliť človeka a jeho osobnosť.

Svojho psa pravdepodobne milujete viac ako niektorých ľudí. Trávite s ním veľa voľného času – cvičíte, prechádzate sa či sa s ním maznáte. Úroveň lásky, ktorú cítite ku svojmu štvornohému spoločníkovi, sa nelíši od tej, ktorú cítite k ostatným rodinným príslušníkom. Je to však vzájomné? Takto to zistíte.

Učí sa vašu rutinu

Pes majitel pixabay 5.jpg
ilustračné: pixabay.com

Dôveru inak vnímajú psy a inak ľudia. Domáce zvieratá sa spoliehajú na rutinu, cítia sa v nej normálne a šťastne. Najlepší spôsob, ako si teda vybudovať vzťah so psom, je dodržiavať rutinu. Treba ho kŕmiť vždy v rovnaký čas, brať ho na prechádzky pravidelne. Ak to budete dodržiavať, bude vám váš pes dôverovať.

Jeho oči hovoria za všetko

Pes majitel pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com

Podľa nedávnej štúdie, keď sa majitelia pozerali počas 30 minút do očí svojich psov, zvyšovala sa úroveň oxytocínu na oboch stranách. Oxytocín, nazývaný aj hormón lásky, by mal byť podľa vedcov dôkazom toho, že sa psy snažia vytvárať väzbu so svojím majiteľom a je znakom dôvery.

Spí vo vašej spálni

Pes majitel pixabay 4.jpg
ilustračné: pixabay.com

Psy spia tam, kde im je pohodlne. Ak teda spia tam, kde ich majitelia, cítia sa tam pohodlne.

Nevidí vás často nahnevaného

Pes majitel pixabay 6.jpg
ilustračné: pixabay.com

Pes dokáže čítať náladu a je pravdepodobné, že bude mať menšiu dôveru k niekomu, kto má zlú náladu. Podľa jedného prieskumu psy reagovali na negatívne správanie menšou ochotou na žiadosti a dokonca aj na maškrtky.

Kradne vaše topánky

Pes majitel pixabay 3.jpg
ilustračné: pixabay.com

Môže to byť poriadne nepríjemné, keď vám pes „ožužle“ vaše obľúbené tenisky alebo šatku, ale môže to robiť z dobrého dôvodu. Ide o to, že pes chce byť s vami v spojení, aj keď nie ste práve doma. Pozor, nemusí však vždy ísť len o prejav dôvery, niekedy sa pes iba snaží upútať pozornosť, pretože sa mu nevenujete.

Vrtí chvostom určitým spôsobom

Pes majitel pixabay 7.jpg
ilustračné: pixabay.com

Ide o mylnú predstavu, že akékoľvek vrtenie chvostom znamená, že pes je šťastný. Spôsob, ako pes vrtí chvostom, môže podľa jednej štúdie odhaliť emócie, ktoré cíti. Švihanie doprava je znakom pozitívnych emócií a doľava zas negatívnych.

Rozumiete reči jeho tela

Smutny a chory pes pixabay 3.jpg
ilustračné: pixabay.com

Niektoré psy sú v prítomnosti svojich majiteľov uvoľnenejšie ako iné. Líši sa to v závislosti od psa, ak sa však správanie zmení, nie je to dobré znamenie. Ak chcete, aby vám pes dôveroval, mali by ste dokázať čítať reč jeho tela a vedieť, kedy potrebuje fyzickú interakciu a kedy nie.

Nasleduje vás

Pes majitel pixabay 1.jpg
ilustračné: pixabay.com

Výsledky štúdie z roku 2013 ukázali, že psy, ktoré majú silné vzťahy so svojimi majiteľmi, sa správajú podobne ako deti. Keď sú neisté, vyzerajú svojich majiteľov, nové miesta preskúmavajú iba so svojimi pánmi, dokonca kopírujú do určitej miery aj emócie svojich majiteľov.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 19. februára 2018Zdroj www.rd.com © Najky.sk
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: