Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Táto žena odišla z práce, aby postavila toto! Uhádneš, z čoho to je?

bamboo-house-ted-talk-sharma-springs-elora-hardy-ibuku-bali-14
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ibuku.com
reklama:
reklama:

Elora Hardy opustila úspešnú kariéru v módnom biznise v New Yorku a začala stavať bambusové domy v Indonézii. Na Bali strávila spoločne s jej tímom 5 rokov a urobila malý „prevrat“ v staviteľskom biznise, vo viere, že je bambus málo využívaný, no ideálny obnoviteľný zdroj. 

Bambus ošetruje bórom, ktorý sa prirodzene vyskytuje v prírode, a je to taktiež veľmi účinný prípravok proti hmyzu. Zabezpečila tak, aby jej dom neokupovali chrobáky.

Elora bola inšpirovaná svojim otcom, ktorý sa venoval bambusom na akademickej pôde a videl v nich veľký potenciál. Bambus je udržateľný materiál a Elora mu predpovedá veľkú budúcnosť.

Čaro bambusu tkvie v tom, že má tlakovú silu betónu a jeho pevnosť by sa dala prirovnať k oceli. Taktiež je jedným z najrýchlejšie rastúcich rastlín na svete. Vlhkosť je jedna zo slabých stránok bambusu, no keď je o neho správne postarané, vydrží po celý život.

http://ibuku.com/
ibuku.comFoto: ibuku.com
http://ibuku.com/
ibuku.comFoto: ibuku.com
http://ibuku.com/
ibuku.comFoto: ibuku.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor VeronDátum 25. mája 2015Zdroj www.boredpanda.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: